Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

radyo ve televizyon üst kurulu beyannamesi hakkında bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Radyo Ve Televizyon Alanındaki Meslekler radyo ve televizyon üst kurulunun önemi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  radyo ve televizyon üst kurulu beyannamesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  radyo ve televizyon üst kurulu beyannamesi hakkında bilgi verirmisiniz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Radyo Ve Televizyon Alanındaki Meslekler
 3. radyo ve televizyon üst kurulunun önemi
 4. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)
 5. Türkiye radyo televizyon kurumunu kim kurdu
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar
  ÜST KURUL PAYLARI" HAKKINDA DUYURU


  RTÜK, 3 Mart 3011 tarihinde yürürlüğe giren 6112 Sayılı Kanun gereği %3'e düşürülen Üst Kurul Payları hakkında duyuru yayınladı.

  20 Marta kadar verilmesi gereken beyannamelerde (Şubat ayını kapsayan) Üst Kurul Payı ilgili tarihlerde Kanun yürürlüğe girmemiş olmasından dolayı eskisi gibi %5 olarak hesaplanacak ve ödenecek.

  Nisan ayında (Mart ayını kapsayan) ve sonrasında verilecek beyannameler için bu oran %3 olacak. Ayrıca ödemeleri elde edildikleri ayı takip eden üçüncü ayın yirmisine kadar yapılabilecek.

  Bilindiği gibi Eğitime Katkı Payı uygulamasına 31.12.2018 tarihinde son verildiğinden verilecek beyannamelerde bu alan varsa boş bırakılmalıdır.

  (Eğitime Katkı Payı alanı olmayan, Üst Kurul Payı'nın da %3 olarak işlendiği "Ticari İletişim Gelirleri Üst Kurul Payı Beyannamesi" ni indirmek için tıklayınız.>>>)


  RTÜK DUYURUSU:

  6112 Sayılı Kanunun 41. Maddesi Gereğince Medya Hizmet Sağlayıcılarının, Aylık Brüt Ticari İletişim Gelirlerinden (Reklam Gelirleri) Ödenecek Üst Kurul Payları Hakkında Duyuru

  --------------------------------------------------------------------------------

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan


  6112 sayılı Kanunun 41’ inci maddesi gereğince Medya hizmet sağlayıcıların, aylık brüt ticarî iletişim gelirlerinden (reklam gelirleri) ödenecek Üst Kurul payları hakkında duyuru

  3 Mart 2018 tarih ve 27863 ayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 41’inci maddesinin (ç) bendinde medya hizmet sağlayıcılarının, program destekleme gelirleri hariç aylık brüt ticarî iletişim gelirlerinden ayrılacak yüzde üç paylar. Üst Kurul gelirleri arasında sayılmıştır. Bu düzenleme ile yürürlükten kaldırılan 3984 sayılı Kanunda reklam gelirlerinden alınan yüzde beş pay yüzde üçe düşürülmüş bulunmaktadır.

  6112 sayılı Kanunun gelirlerin tahsilini düzenleyen 42’nci maddesinin ikinci fıkrasında ticarî iletişim gelirlerinden ayrılacak payların, elde edildikleri ayı takip eden üçüncü ayın en geç yirmisinde ilgili medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar tarafından ödeneceği hükme bağlanarak ödeme ile ilgili de 3984 sayılı Kanundan farklı bir düzenleme getirilmiştir.

  Yukarıda açıklanan düzenlemeler uyarınca:

  1- 6112 sayılı Kanun 3 Mart 2018 tarihinde yürürlüğe girdiğinden Şubat ayı reklam gelirlerinden ayrılacak yüzde beş Üst Kurul payları eski usulde en geç Mart ayının yirmisine kadar beyan edilip ödenecektir.

  2- Her aya ait Brüt Ticari İletişim Gelirleri ve yüzde üç Üst Kurul payları Üst Kurul tarafından yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar “TABLO-II AYLIK TİCARİ İLETİŞİM GELİRLERİ - ÜST KURUL PAYI” beyannamesi ile en geç takip eden ayın yirmisine kadar Üst Kurula bildirilecektir.

  3- Aylık beyan edilen brüt ticari iletişim gelirlerinden (reklam geliri) ayrılacak paylar Mart ayından itibaren elde edildikleri ayı takip eden üçüncü ayın en geç yirmisinde ilgili medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar tarafından Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun ilgili hesaplarına ödenecektir

  4- Beyannamelerin zamanında verilmemesi ve ödemelerin zamanında yapılmaması halinde 6112 sayılı Kanunun 42. Maddesi hükümleri uygulanacaktır.

  6112 sayılı Kanunun 47’inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince tebligat niteliğinde medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara duyurulur. 8. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri