Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

askerlik yapmak niçin önemlidir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Vatandaşlık Görevlerimizi İsteyerek Yapmak Neden Önemlidir Kısaca askerlik yapmak ne zaman başladı Askerlik yapmak neden
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Askerlik yapmak niçin önemlidir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Askerlik Yapmak Vatan Borcudur

  Egemen her ülkenin, her mille*tin bağımsızlığı ve vatanın korun*ması ile gö*revli bir ordusu vardır.

  Ülke sınırları, dışarıdan gelecek her türlü saldırılara karşı sürekli korunmalıdır. Yine dış tehlikelere karşı zamanında karşı koyacak hazır bir kuvvete ihtiyaç vardır. İşte ülkemizde, sınırların korunması ve dış tehlikelere anında karşı koyacak kuvvet Türk Ordusudur. Askerliğin tanımını yapacak olursak: Millî savunma mak*sa*dıyla, maaşlı veya çağı gelen*lerin silah altına alınmasıyla oluşan silahlı kuvvete denir.

  Vatan ve milletin dış düş*man*lara karşı can, mal, şeref ve namu*sunun ko*runması için as*kerliğe ge*rekli önem verilmekte*dir. Bu vatan üzerinde yaşayan ve 20 yaşına ge*len her erkek genç, mutlaka askerlik görevini yerine getirir. Çünkü vatandaşlık görevlerinden biri de askerlik yapmaktır. Askerlik, va*tan borcu olduğu için gençle*rimiz as*kere sevinçle, davul zurna eşli*ğinde git*mektedir.

  Barışı sağlamak, saldırganları caydırmak, bilinen ve bilinmeyen düşmanlardan korunmak için Yüce Allâh, "Onlara (düşmanlara) karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet hazırlayın."[5] buyurmaktadır. Sevgili sevgili resulümüze "Kuvvet nedir?" diye sorulduğunda:

  — İyi bilin ki, kuvvet atmaktır.[6] Cevabını vermiştir. Önemini vurgulamak için de, üç defa yinelemiştir. Dinimizde düşmanlara karşı üstün bir kuvvete sahip olmak düşmanları ezmek, sömürmek veya yok etmek için değildir. Tam aksine barışı, güveni, adaleti sağlamak ve saldırganlığı caydırmak içindir. Allâh, Müslümanları "...Sakın aşırı gitmeyin. Allâh aşırı gidenleri sevmez."[7] şeklinde uyarmaktadır.

  Askerlik yapmak; gelenek ve ahlâkî değerlerimiz açısından vatan borcu, kanunlarımıza göre bir görevdir.

  5- “Yurtta Barış Dünyada Barış” Temel ilkemizdir

  Savaş iyi bir şey değildir. Mecbur olmadıkça savaş, in*sanlık için zarardan başka bir şey getirmez. Çünkü insanlığın binbir emekle meydana ge*tirdiği kültür*, medeniyet, imar ve diğer değerler savaş sonucu yok olur. İnsanlar kitleler halinde imha edilir. Geriye kalan insanlar da sakat, yetim, dul, ök*süz, kimsesiz, hasta... duruma düşer.

  Türk milleti açısından şu ilke çok önemlidir: “Yurtta barış dünyada barış”.

  Yurtta ve dün*yada barış olursa şu hususlar gerçekleşir:

  1- Her toplum, kendi vatanında rahat ve huzur içinde yaşar.

  2- Dünya milletleri ve devletleri arasında köklü bir barış sağla*nırsa bütün insanlık, barışın güzellikle*rinden faydalanır. Mutlu ve tasa*sız bir hayat yaşar.

  3- Tüm dünya insanları, birbirleri arasında kaynaşma ve yardım*laşma or*ta*mında kendi*sini bulur.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri