Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

deryanın dünyası program ında çıkan dikiş modellerini ekleyebilirmisiniz ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın deryanın dünyası şal modelleri deryanın dünyası anlatımlı şal modelleri deryanın dünyası

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  deryanın dünyası dikiş modelleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  El örgüsü kulaklı bere modeli

  Baş çevresi 56 – 58 santim arası
  Malzeme: Yaklaşık 100 gr. kalın merinos yün örgü ipliği (75 m. / 5O gr.); 7 numara örgü şişleri, 5 numara tığ.
  Düz yüz: Gidiş sıralarını yüz, dönüş sıralarını ters örün.
  Gülcüklü desen: İlmek sayısı 4′e bölünebilir olmalı + 2 kenar ilmek. 1. sıra – dönüş sırası, kenar ilmekler arasını ters örün.
  2. sıra: Gidiş sırası, * şişteki ilk ilmeğe batıp, 1 ilmek ters. 1 ilmek yüz, 1 ilmek ters olmak üzere 3 ilmek örün, izleyen 3 ilmeği ters birlikte örün.
  * Yıldızlar arasını sürekli tekrarlayın, kenar ilmek.
  3. sıra: Dönüş sırası, kenar ilmekler arasını ters örün.
  4. Sıra: Gidiş sırası, * 3 ilmek ters birlikte örün; sonraki ilmeğe batıp, 1 ilmek ters, 1 ilmek yüz, 1 ilmek ters olmak üzere 3 ilmek örün. * Yıldızlar arasını sürekli tekrarlayın, kenar ilmek. Yukarı doğru 4. sıradan sonra 1. – 4. sıraları sürekli tekrarlayın.
  Örnek denemesi: 16 ilmek ve 17 sıra gülcüklü desen 7 numara şişle= 10 x 10 santim
  Yapılması: 1 kulaklık için 10 ilmek atın. Gülcüklü desende çalışın. Yuvarlaklık için başlangıçtan sonra 3. sırada her iki yanda 1 ilmek artırın, izleyen 2. sırada bir defa daha her iki yanda 1 ilmek artırın. Artırdığınız ilmekleri her iki yanda düz yüz işleyin.
  Başlangıçtan 9 cm = 15 sıra sonra ilmekleri bekletin. İkinci kulaklığı da aynı şekilde çalışın.
  Ardından bere (şapka) için şu şekilde örmeye geçin: 8 ilmek atın, 1. kulaklığın 14 ilmeğini şişe takın, 38 ilmek atın – berenin ön tarafı. 2. kulaklığın 14 ilmeğini şişe takın. 8 ilmek atın = 82 ilmek. Gülcüklü desende örmeye başlayın.
  Ön kenardan 14 santim 0 24 sıra sonra berenin tepesi için eşit aralıklı olarak 3 defa 5 ilmek ters birlikte örün, yani 3 motif – 12 ilmek eksiltin – 70 ilmek.
  Bu eksiltmeleri 2 defa izleyen her 4. sırada tekrarlayın – 46 ilmek. Bundan sonraki 2. Sırada kenar ilmekler arasında her 2 ilmeği ters birlikle örün. Kalan 24 ilmeği işin ipiyle büzün.
  Berenin arka orta dikişini kapatın. İpin ucunu sıkıca dikerek tutturur. Berenin ve kulaklıkların kenarına 1 sıra sık iğne = soldan sağa doğru ters sık iğne yapın. 3 katiplikten 40 santim uzunlukta bir kordon bükün, kordonu ortasından kesin, uçlarını düğümleyin. Kordonları içten kulaklıklara uçları 8 santim uzunlukta sarkacak şekilde dikin. Kordonların ucuna kalın, yaklaşık 9 santim uzunlukta bir püskül yapın.

  ...

  Dantel çiçek motifli oda takımı ve yapılışı. Oda takımı için 9 adet sık iğne motifleri yapın. Çevresine 8 adet küçük yuvarlak motifi birleştirin. Motif sayılarını artırarak şömen ya da masa örtüsüne de uygulayabileceğiniz örnek için 60 numara dantel ipliği kullanın.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri