Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

çocuk ların oyun dan sonra temizlik kuralları nedir , nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Okulda Uyulması Gereken Temizlik Kuralları Nelerdir Kişisel bakım ve

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  çocukların oyundan sonra temizlik kuralları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Çağdaş sağlık hizmeti anlayışı, sağlığı korumaya ve geliştirmeye yöneliktir ve bu doğrultuda her bireyin kişisel hijyen kurallarına uyması halk sağlığının korunması açısından büyük önem arz etmektedir. Kişisel hijyen bireylerin sağlıklarını korudukları ve devam ettirdikleri bir bakım olarak tanımlanır. Kişisel hijyenin sağlanmasında, yöntemine uygun el yıkama son derece önemlidir.
  Çevre ile sürekli temas halinde olan ellerimiz yoluyla taşınan bakteriler basit bir soğuk algınlığından öldürücü bir çok hastalığın gelişimine neden olabilmektedir. Bu nedenle, toplumdaki bireylere küçük yaşlardan itibaren el yıkama alışkanlığının kazandırılması, sağlık ve hijyen konusunda geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi büyük önem taşır.
  Çocuklarımızın el hijyeni ve sağlığımız açısından önemi konusunda bilgilendirilmesi amacıyla bu kitabı hazırlayan Sayın Dr. Dyt. Saniye Bilici’ye, Uzm. Dr. Turan Buzgan’a, resimleyen Müge Ünlükoç’a, katkıda buluan Uzm. Dr. Gül Ruhsar Yılmaz’a ve çalışmada emeği geçen herkese teşekkür eder, kitabın okuyanlara faydalı olmasını dilerim.

  Genel Müdür

  KOD ADI: BAKTERİ
  GÖREVİ: Özellikle temizliğine özen göstermeyen çocukları hedef alarak aralarında hızla yayılmak.
  BAKTERİLER
  Bakteriler; gözle görülmeyen ancak mikroskop altında görülebilen mini canlılardır. Bakterilerin hepsi bize zarar vermeyebilir. Ancak, bizim için esas tehlike, hastalık yapan bakteriler yani patojen bakterilerdir. Patojen bakteriler, vücudumuza çeşitli yollardan (sindirim, solunum, derideki yara ve bereler yoluyla) girerek çoğalırlar ve hastalanmamıza neden olurlar.
  Bakteriler Nerede Yaşar ve Bize Nasıl Ulaşırlar?
  Bakterilerin çok çeşitli türleri vardır. Bazı bakteriler çubuk, bazıları spiral, bazıları da küre şeklindedir. Bakteriler uygun koşullar bulduğunda hızla çoğalırlar.
  Bakteriler her yerdedirler; hava, toprak, eller, saçlar, tırnaklar, giysiler, çalışma masaları, oyuncaklar, kapı kolları vb. pek çok yerde bulunurlar. Bakterilerin pek çoğunun hareket etme yeteneği yoktur veya hareketleri sınırlıdır. Bir yerden bir yere taşınmak için bir aracıya gerek duyarlar. Bakterileri bir yerden bir başka yere taşıyan aracılar, rüzgâr, toz, toprak, böcek, sinek, haşereler ve diğer canlılar, besinler, su ve özellikle insanlardır. Bakterilerin yaşamak için ihtiyaç duydukları her şey vücudumuzda vardır. İşte bu nedenle bakteriler, insanları çok severler. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri