Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

okullarda öğrencilerin yaptığı gece lambaları hakkında bilgi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Resimde Öğrencilerin Yaptığı Hatayı Ve Sebep Olabileceği Olumsuzlukları Resmin Altına Yazı Haberdeki Öğrencilerin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  okullarda öğrencilerin yaptığı gece lambaları hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Koli kutusundan gece lambası yapımı

  Evde çocuğunuzla birlikte geçirdiğiniz zamana renk ve eğlence katmak için bir sürü etkinlik yapabilirsiniz. El becerisi ve faaliyetler de bu küçük; ama önemli şeylerden bir tanesidir.

  Çocuğunuzun el becerisinin gelişmesine, sosyalleşmelerine ve sizinle bir şeyler yapıyor olmanın hazzını yaşamalarına imkan veren bu el faaliyetleri, sizin için de dinlenme ve çocuğunuza zaman ayırma aracıdır. Bu hafta, hem dekor hem de gece lambası olarak kullanabileceğiniz güzel bir şömine yapımını göstereceğiz sizlere. Şöminenin yapımını bizler için gerçekleştiren Özel Silivri Fatih İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinden sevgili Mehmet Ali Yaşar (6) ve öğretmeni Dilek Tufan’a sonsuz teşekkürler...


  Malzemeler

  * Boş koli (istediğiniz ebatta)

  * Fıstık kabuğu

  * Çubuk makarna

  * Renkli fon kartonu

  * Sulu boya

  * Çam kozalağı

  * Tutkal

  * Makas

  Yapılışı

  1) Boş bir koliyi makas yardımı ile keserek bir pencere açınız. Bu şöminenin ön kısmı olarak kullanılacaktır.

  2) Kestiğiniz kutunun her tarafını siyah fon kağıdı yapıştırarak tamamen kapatınız.

  3) Bir deste çubuk makarnaları kahverengi sulu boya ile boyayınız ve kurumaya bırakınız. Bu sırada fıstıkların içini boşaltıp kabuklarını çıkartınız.

  4) Hazırlanan malzemeleri şekilde görüldüğü gibi, kolinin ön yüzeyine yapıştırınız. Fıstık kabuklarını belli bir düzen içerisinde yapıştırırken, aralarda estetik bir görüntü vermek için boyadığınız makarnaları kullanınız. Makarnaları kırarak 4–5 tanesini dik bir şekilde kabukların yanına tutkalla yapıştırabilirsiniz.

  5) Şöminenin içerisine ateş ve odun görüntüsü oluşturmak için alev yapabilirsiniz. Renkli fon ya da karton kağıtlarını alev şeklinde kesiniz. Kahverengi fon kağıtlarını da odun gibi yuvarlayıp yapıştırabilirsiniz.

  6) Oluşturduğunuz kartondan alev ve odunları şöminenin içerisine yapıştırınız. İsterseniz içerisine kablo uzatarak gece lambası da koyabilirsiniz. Şömineyi düz bir kartonun üzerine yapıştırarak sabitleyiniz ve çam kozalaklarını boyayarak etrafına yapıştırınız.

  Koli kutusundan gece lambası yapımı hakkinda aciklamalar Koli kutusundan gece lambası yapımı konusunda bilgiler.

  Anahtar Kelimeler:Koli kutusundan gece lambası yapımı 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri