Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ortaçağda yaşayan Merovenj hükümdarlığında kralın maiyetine ad verilirdi? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ortaçağda Uluslararası İlişkiler Nasıldı Osmanlı köylüsüne ne ad verilirdi Hem karada hem

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ortaçağda yaşayan Merovenj hükümdarlığında kralın maiyetine ad verilirdi?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Merovenj Hanedanı

  Merovingian Fransa`da bir tür Fransa Cumhuriyeti ya da kısaca Fransa, (Fransızca République Française), Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, Monako, Andorra ve İspanya ile komşu olan, Batı Avrupa'da bir ülkedir. Avrupa Birliği'nin kurucu üyesidir.
  hanedan. 5. ve 8. yüzyıllar arasında bugünkü Hanedan isim, tarih (ha:neda:n) Farsça


  1 . Hükümdar, devlet büyüğü vb. bir kişiye dayanan soy, büyük aile:

  2 . sıfat, eskimiş Belli ve büyük soydan gelen.

  3 . sıfat, mecaz Eli açık ve konuksever
  Fransa ve Fransa Cumhuriyeti ya da kısaca Fransa, (Fransızca République Française), Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, Monako, Andorra ve İspanya ile komşu olan, Batı Avrupa'da bir ülkedir. Avrupa Birliği'nin kurucu üyesidir.
  Almanya arasında bulunan bölgede hüküm sürmüş Almanya Orta Avrupa'da Kuzey Denizi ile Alpler arasında uzanan bir devlet. Doğusunda Çekoslovakya ve Polonya; güneyinde Avusturya, İsviçre; batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg; kuzeyinde Danimarka ve Kuzey Denizi yer alır. Almanya, birisi Baltık Denizinde, diğeri Kuzey Denizinde iki adaya sahiptir. Baltık Denizindeki Fehmarn Adası 185 km2, kuzeyinde bulunan Sylt Adası ise 99 kilometrekaredir.
  Frenk hanedanı. Hanedanlık Magdalalı Meryem`in soyundan gelmektedir.

  Hanedanın ilk kralının ismi Merovech (Fransızcası Mí©roví©e)`tir ve bu nedenle onun soyundan gelenler kendilerini Merovingianlar olarak adlandırmışlardır.

  Fransa ülkesinin kurucuları oldukları söylenir. Soyları Magdalalı Meryem`e dayandırılır. Magdalalı Meryem`in İsa`nın çocuğuyla Kudüs`ten kaçıp Fransa`ya gittiği ve Fransa`da Merovingian Hanedanı`nı kurdukları sanılmaktadır.

  5. yy. da bu soy frenk kraliyet soyuyla birleşerek yeniden ortaya çıkmıştır. M.S. 496 yılında kilisenin bu hanedanlıkla bir anlaşma yaptğı ve sonsuza kadar merovingian soyuna sadık kalacağını belirttiği bilinmektedir; bu muhtelmelen soyun gerçek kimliği bilindiği için olmuştur.
  Avrupa-tarihi-taslak


  Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Merovenj Hanedanı maddesinden kopyalanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri