Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kimler uzman çavuş olabilir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Uzman Çavuş Nasıl Olunur Uzman Çavuş Olma Şartları Nelerdir Nasıl Uzman Çavuş Olunur uzman çavuş olmak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Thumbs up Kimler nasıl uzman çavuş olabilir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Uzman Çavuş, Uzman Erbaş, Uzman Onbaşı

  Nasıl Uzman erbaş olabilirim ? Nasıl uzman erbaş Olunur ? Kimler uzman erbaş Olabilir ? uzman erbaş olmak için gerekenler ? uzman erbaş olabilme şartları nelerdir ? gibi bütün sorulara cevap burada.

  Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı komando uzman erbaş alımı için duyuru yaptı.
  Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Başbuğun açıkladığı profesyonel ordu için ilk adım atıldı. Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı komando uzman erbaş alımı için duyuru yaptı. Dağ arslanları olarak da adlandırılan bu profesyonel komandolar yaklaşık 2 bin YTL maaş alacak
  Genelkurmay Başkanlığı, terörle mücadelede etkin görev yapacak profesyonel ordu için ilk adımı attı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı, komando tugaylarında görevlendirilecek uzman erbaş alımı için harekete geçti. Her iki komutanlığın internet sitesinde yapılan duyuruda, uzman erbaş olma şartları tek tek sıralandı.
  Buna göre, askerliğini hâlâ Özel Harekat Tabur Komutanlıkları ile Komdando Er Eğitim Birliklerinde komando olarak yapan ve terhis süresi 3 yılı geçmeyen kişiler uzman erbaş olmak için başvuruda bulunabilecek. TSKda Dağ arslanları olarak da adlandırılan, komando uzman erbaş olmak için en az lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor. Uzman erbaşların görev tazminatları ile birlikte 2 bin YTLye kadar maaş almaları bekleniyor.
  Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelede profesyonel yapıya geçeceğini, ilk kez Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ 27 Haziran 2007 Çarşamba günü Eğirdirde açıklamıştı.
  2 bin YTL maaş
  Geniş özlük haklara sahip olan uzman erbaşlar, 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanununa göre göreve başlayacak. Uzman çavuşlar 10. derecenin birinci kademesinden, uzman onbaşılar ise 11. derecenin birinci kademesinden göreve başlatılacak.
  Uzman erbaşlar lojmanlardan yararlanabilecek, askeri hastanelerde eş ve çocukları ile ücretsiz tedavi görebilecek, Silahlı Kuvvetler tazminatı, aile yardımı ödeneği, doğum yardımı ödeneği alabilecek. Uçuş ve paraşüt hizmetlerinde görevlendirilendirilecek uzman erbaşlar Silahlı Kuvvetler hizmet tazminatına ek olarak, aylık uçuş ve atlayış tazminatı alacaklar. Uzman erbaşların alacakları görev tazminatlarıyla birlikte 2 bin YTLye kadar maaş almaları bekleniyor.

  Uzman erbaş olabilme şartları

  En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

  Askerliğini yapıyor veya terhis olalı en fazla üç yıl olmak,

  Başvuru gününden 26 yaşından gün almamış olmak,

  Askerliğini Özel Harekat Tabur Komutanlıklarında veya Komando Er Eğtitim Birliklerinde Komando olarak yapıyor ve yapmış olmak,

  Sevk edileceği asker hastanelerinden Komando Uzman Erbaş Olur sağlık raporu almak

  Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

  Askeri öğrencilikten ilişiği kesilmemiş olmak. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri