Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türkiyenin doğal afetlerde ilk olarak diğer ülkelere yardım ettiğini gösteren haberler lazım bana. ARKADAŞLAR YARINA YETİŞMESİ LAZIM. SİZE GÜVENİYORUM. Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ülkemizin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiyenin Doğal Afetlerde İlk Olarak Diğer Ülkelere Yardım Ettiğini Gösteren Haberler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bosna'da Sel felaketzedelerinin yardımına Türkiye koştu

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Türkiye ve TİKA'nın Bosna Hersek'te meydana gelen sel felaketinden dolayı mağdur olanlara hemen yardım gönderdiğini bildirdi.

  İşler konuya ilişkin açıklamasında "Soma'daki şehitlerimiz yüreğimizi yakarken, Bosna'daki kardeşlerimizin sel felaketine maruz kalması yüreğimizi ikinci defa dağladı" dedi. Bosna'daki sel felaketinin ardından Türkiye ve TİKA olarak hemen harekete geçilerek felaket bölgelerine ilk yardımların ulaştırıldığını belirten İşler, "Bosna'nın zor zamanlarında her zaman yanında olan Türkiye ve Türk halkı acı günlerinde yine Bosnalı kardeşlerimizin yanında olacaktır. Türkiye olarak dost ve kardeş Bosna halkının yaralarının sarılması için devlet ve millet olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız. Bosna'daki sel felaketi nedeniyle Bosna-Hersek Devleti ve halkına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum" dedi.

  (ANKA) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Uluslararası yardımlarda ‘en cömert ülke’ unvanını taşıyan Türkiye’nin yardım seferberliği sürüyor

  Türkiye uluslararası düzeyde yaptığı insani yardımlarla öncü ülke olmaya devam ediyor. Küresel İnsani Yardım 2014 raporuna göre Türkiye, Gayrisafi Milli Hâsıla bazında en çok uluslararası insani yardım yapan ülke oldu. Rapora göre, 2013’te en fazla uluslararası yardımda bulunan ülkeler sıralamasında Türkiye, ABD ve İngiltere’nin ardından 3’üncü oldu. 2013’te 1,6 milyar dolarlık insani yardımda bulunan Türkiye, iki yıl üst üste 3’üncülük elde etmiş oldu. 2013 yılında Resmi Kalkınma Yardımlarını da yüzde 29,7 oranında artıran Türkiye’nin yardım tutarı 3,3 milyar doları aştı.

  Kalkınma İnisiyatifleri kuruluşunca hazırlanan Küresel İnsani Yardım Raporunda, yıllık bazda ülkelerin yaptığı yardımların kaynağı, alıcıları ve yardımların dağıtım yöntemleri ele alınıyor. 2013 yılı raporuna göre, en fazla uluslararası insani yardımda bulunan ülkeler sıralamasında Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve İngiltere’nin ardından 3’üncü oldu. Sıralamada Türkiye’yi Japonya ve Almanya takip ediyor.


 5. Türkiye, dünyanın en yardımsever 4. ülkesi

  Global İnsani Yardım Merkezi yıllık raporuna göre Türkiye 2012'de 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaparak dünyanın en yardımsever 4. ülkesi oldu.

  Merkezi Londra'da bulunan Global İnsani Yardım Merkezi yıllık raporuna göre Türkiye 2012'de 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaparak dünyanın en yardımsever 4. ülkesi oldu.

  ABD 3,8 milyar dolarla ilk sırada yer alırken, ikinci sırada 1,9 milyar dolarla AB, üçüncü sırada ise 1,2 milyar dolarla İngiltere yer alıyor. Raporda Türkiye'nin Suriye krizinde 350 bin mülteciye ev sahipliği yaptığı belirtildi.


 6. Misafir Üye

  Birden fazla haber olması beni mutlu etti, tşk ederim.


 7. Misafir Üye

  biz türk milleti herzaman yardımsever ve şefkatli bir nesil olmuşuzdur.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri