Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Acı yemenin yarar ve zararları nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İnternetten İşlem Yapmanın Yarar ve Zararları Nelerdir Sigaranın Zararları - Sigaranın Sağlığa Zararları nelerdir

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Acı yemenin yarar ve zararları nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  zararları
  Acılı besinler, sinirliliğe neden olan noradrenalin hormonlarının salgılanmasını hızlandırıyor. Acılı gıdalarla beslenen kişilerde, çabuk sinirlenme ve öfkesine hakim olamama gibi durumlar daha sık görülüyor. Uzmanlar, acı yemekten vazgeçmeyen Latin Amerikalı ile Akdenizliler’in ‘çabuk sinirlenme’ özelliklerini bu duruma bağlıyor.
  Acı biber iştahi açık olan kişilerde ekstra bi iştah açıklığı getreceği için kilo almanızada sebep olabiliyor.
  faydaları
  Kırmızıbibere acısını veren ‘capsaicin’ adlı bir bileşiktir. Kırmızıbiber ağrı kesici olarak da kullanılabilmektedir. Yapılan araştırmalarda capsaicin’in bazı sinir hücrelerinden P maddesi adlı bir kimyasal madde salgılanmasına sebep olduğu belirtiliyor. Capsaicin, hücrelerdeki P maddesini boşaltıyor, böylelikle ağrı sinyalleri daha az yollanıyor. Kırmızıbiber bu özelliğiyle zona ve arterit ağrılarını dindirmede kullanılabilir. Sürekli olarak tüketilmesi durumunda, beynin endorfin salgılamasını sağlayabilir ve endorfinin morfine benzer ağrı kesici etkisi görülebilir.
  Sağlık üzerinde olumlu etkileri olan kırmızıbiber, vücudun günlük ihtiyacı olan beta-karotenin tamamı ve C vitamininin 2 katını içermektedir.
  Yapılan deneysel çaışmalarda kırmızıbiberin kolesterolü düşürücü etkisi görülmüştür.
  Nottingham Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, “capsaicin” maddesinin, hücrelerde enerji üretmekten sorumlu mitokondriye saldırarak, kanser hücrelerinin ölümünü tetiklediği belirlendi. .Araştırmaya göre, capsaicin’deki vaniloidler, kanser hücrelerindeki protein gelişimine engel olarak “apostosis”i veya hücre ölümünü tetikleyebiliyor.
  Los Angeles’taki Cedars-Sinai Hastanesi Kanser Enstitüsü ve California Üniversitesi’nde yapılan çalışmalarda “capsaicin”in, kanserli prostat hücrelerine enjekte edildiğinde, kanserli hücrelerin parçalanarak yok olduğu belirtildi.
  Avustralya’daki Tasmanya Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre kırmızı acı biber, uykusuzluğa iyi geliyor. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri