Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Büyük Set Resifi Nerede Büyük Set Resifi Nerdedir Büyük Set Resifi (Great Barrier Reef) , Avustralya Great Barrier Reef , Avustralya'nın kuzeydoğusunda yaklaşık 2000 km

 1. Misafir

  Büyük Set Resifi Nerede

  Büyük Set Resifi Nerede
  Büyük Set Resifi Nerdedir

  Büyük Set Resifi (Great Barrier Reef), Avustralya

  Great Barrier Reef, Avustralya'nın kuzeydoğusunda yaklaşık 2000 km uzunluğunda bir mercan adaları zinciri. Mercanın bir deniz canlısı olması sebebiyle Great Barrier Reef (Büyük Set Resifi) uzaydan görülebilen yagane canlı olarak tanımlanıyor.
  Resifin karaya olan uzaklığının Cairns'de yaklaşık 60 km'e kadar düşmesi, şehri ideal bir üs haline getirmiş. Dolayısıyla şehrin ekonomisi şnorkel ile resif izleme, tüplü dalış gibi aktiviteler üzerine kurulu. 100.000 kişilik kentte günde 4.000 kişi resiflere gidiyor.
  Dünyanın başka bir yerinde bulunmayan 2000 balık çeşidi Great Barrier Reef'de yaşıyor. Latince isimleri dil yoran yeşil puantiyeli sarı renkte olanından yarısı mor yarısı pembe olanına kadar renk yarışına girmiş onlarca balığı, dişisini cezbetmek için midir yoksa avını çekmek için midir bilinmez abes hareketler içinde bulunan garip garip birçok deniz hayvanını birkaç metre arayla izlemek mümkün.
  Büyük Set Resifi, turizm açısından olduğu kadar, balıkçılık açısından da önemli bir yerdir. İzinsiz baıkçılık doğal yaşamı tehdit etmektedir. Mercanların da toplanması da mercan resifini tehdit eder. Az önce okuduğunuz gibi Küresel ısınmadan kaynaklanan fırtınalar mercan resifini tehdit eden bir diğer unsurdur. Diken tacı denilen bir tür 20 kollu denizyıldızı da mercanları yiyerek resifi tahrip eder. En kötüsü bu hayvanların tek doğal düşmanlarının, Triton denilen nesli tehlikedeki bir tür denizminaresi olmasıdır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Büyük Kan Dolaşımı Nerede Başlar Nerede Biter
 3. Türkiyenin En Büyük Bayrağı Nerede
 4. Dünyanın en büyük dağı nerede,dünyanın en büyük dağı everest,dünyadaki en büyük dağ,en büy
 5. Büyük Set Resifi Nerdedir
 6. İstanbulda Büyük Akvaryum Nerede
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri