Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Avuç İçi Sararmasının sebepleri Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Avuç,Rüyada Avuç Nedir? Bir avuç tuz orucu bozar mı Yaprakların Sonbaharda Sararması Avuç İçi Damar Okuma
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 10      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Avuç İçi Sararması Nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Parmaklarımda Sararma, Morarma ve Uyuşmalar Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?
  Merhaba, 2 yıldır sol elimin yüzük parmağı ilk önce sararıyor, sonra morarıyor ve uyuşuyor. Bu daha sonra diğer parmaklarıma da geçti ve genelde soğuk veya çok rüzgarlı havalarda oluyor. Bu durumun sebebi ne olabilir, ne yapmalıyım?


  Uzm.Dr. Orhan Coşkun Cevabı:

  Bu tarif ettiğiniz şikayetleriniz, Reynoud Sendromu ile uyumlu. Soğuk ve streste, ellerde önce beyazlaşma, sonra morarma olur. Bu esnada el ve ayaklarda karıncalanma, uyuşma ve ağrı yakınmasına neden olabilir. El ve ayaklardaki kılcal damarlarda vazospazm (damarların kasılıp, daralması) nedeniyle olur. Tanısı, ellerin bu şekilde görülmesi ve mikroskop altında kılcal damarlara bakılması ile konulabilir. Tek başına olabileceği gibi, Skleroderma, Sistemik Lupus Eritomatozus gibi romatolojik hastalaklarla beraber de görülebilir. Bu nedenle başka hastalıkların varlığının dışlanması gerekir. Tedavisinde en önemli olan şey, stresten ve ellerin soğuktan korunmasıdır. Ayrıca kalsiyum kanal blokeri ve aspirin türü ilaçlar da verilebilir. Ayrıca sigara kesinlikle bırakılmalı (çünkü sigara dumanındaki toksik maddeler damarların kasılmasına neden olur) ve ellerin bakımının iyi yapılması gerekir. Şikayetleri bu tedavilerle geçmeyen ve şikayetleri ciddi olan hastalarda sempatektomi denilen bu duruma neden olan sinirlerin alınmasıyla da yapılabilir. Bu tedavilerin doktorunuzun takibinde ve sizi değerlendirerek yapılması gereklidir.

  Geçmiş olsun.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kısaca konu hakkında bilgi verecek olursak ;
  Yaş ; cilt yapısında en önemli faktördür. Genç ciltlerde salgılama normal, hücre yenilenmesi hızlı, üst tabaka tazedir. Cilt siyah nokta ve sivilce oluşumuna eğilimlidir.
  Yaş ilerledikçe ciltte kuruma , sararma meydana gelir. Yağ salgılaması ve hücre değişimi yavaşladığı için cilt dış etkenlere karşı korumasız kalır ve suyunu kaybetmeye başlar. Kolejen ve elastin proteinleri azaldığı için kuruluğa bağlı çizgi ve sarkmalar , sararma görünür.
  Olgun ciltlerde ise yaş faktörüne bağlı olarak cilt yeterince beslenemez. Kuruluk başlar, kas yapısı zayıflar, vitaminlerini yitiren ciltte çizgi ve kırışıklıklar derinleşir.
  Cildin rengini veren pigmenttir.
  Pigmentasyon cildin dış uyarılara karşi tepkisidir. Kızarma, sararma , çabuk renk değişimi ve lekelenme cildin yapısı hakkında bilgi verir. Örneğin kılcal damarları yüzeye yakın olan ciltler çabuk kızarır, alerjik reaksiyonlar gösterir.
  Bazı ciltlerde ise hormonal nedenlere bağlı olarak ciltte leke ve renk değişimleri görülebilir. Kan dolaşımının zayıf olduğu ciltler ise cansızdır. Cilt analizinde dikkat edilecek diğer faktörler ise; cildin yapısı, ısısı, nem oranı, asit-alkalin dengesi (pH oranı) ve cilt üzerindeki belirleyici özellikler (çil, leke, ben, kist vs.).
  şikayetleriniz devam ediyor ve sizi rahatsız ediyorsa , gerekli tetkikleri yaptırmak üzere bizzat bir dermatoloji uzmanına muayene olmanızı öneririm.
  geçmiş olsun.


 5. Avuç İçi Sararmasının sebepleri mutlaka bir hastalığın habercisidir eğer Avuç İçi Sararması sizi rahatsız edicek hale gelmişise mutlaka bu konuda uzman bir doktora başvurmalısınız sağlıklı günler..


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri