Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

son başvuru tarihi ne zaman Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın 2018-ALES Sonbahar Dönemi Sınav Tarihi Başvuru Tarihleri pmyo 2018 başvuru tarihi ne zaman 2018 Ales

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  iş kur 27.000 hibe son başvuru tarihi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  İş kurmak isteyene büyük destek
  Girişimcilik Proje Destek Programı yeni girişimcileri destekliyor
  En az ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olan herkese, Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında eğitim ve kredi verilecek.
  18 yaşını dolduran herkes, iş kurmak istemesi halinde, 27 bin lira hibe alabilecek.
  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun (İŞKUR), ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin lira hibe verilecek.
  Girişimciler, işlerini kurduktan sonra 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin lira kredi de kullanabilecek.
  3 PROGRAMLI EĞİTİM
  15 Haziran tarih ve 27612 sayılı Resmi Gazete\'de yayımlanarak yürürlüğe giren KOSGEB Destek Programları Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak. Küçük ve orta ölçekli işletmelere, girişimcilere ve işletici kuruluşlara yönelik olarak KOSGEB tarafından uygulanacak Girişimcilik Destek Programına ilişkin esasları kapsayan program, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yeni Girişimci Desteği ve İŞGEM Desteği olmak üzere üç alt programdan oluşuyor.
  İŞKUR Ankara İl Müdürü Talip Altuğ, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, İŞKUR\'un, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) ve PMC oluşum aracılığıyla girişimci olmak için başvuranlar arasında yapılacak sınav sonrasında girişimcilik kursuna katılmaya hak kazananlara, 15 gün süren 72 saatlik girişimcilik eğitimi verildiğini söyledi.
  70 BİN LİRALIK KREDİ
  Bu eğitim sonucunda başarılı olanların, KOSGEB ile İŞKUR imzasıyla \"Girişimcilik Belgesi\" aldıklarını anlatan Altuğ, \"Belgelerini alan girişimciler, hazırladıkları proje dosyasını KOSGEB\'e sunacaklar. Projesi kabul edilen girişimciye işletme kuruluş desteği için 5 bin, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği için 10 bin, işletme giderleri desteği için de 12 bin lira verilecek. Bu 12 bin lira girişimcinin ayakta kalması için yıl içinde parça parça ödenecek. Girişimcilere verilecek 27 bin liranın tamamı hibedir, yani geri istenmeyecek. İşini oturtan girişimcilere 1 yıl sonra eğer isterlerse faizsiz 70 bin liralık kredi de verilecek. Girişimciler 70 bin liralık krediyi 2 yıl sonra 36 ay vade ile ödemeye başlayacak\" diye konuştu.
  İLKOKUL MEZUNU
  27 bin lirası hibe, 70 bin lirası ise faizsiz geri ödemeli kredi için ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş herkesin kendilerine başvurabileceğini belirten Altuğ, projenin, üniversite mezunları ve ev hanımları için çok önemli bir fırsat olduğuna dikkati çekti. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri