Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Program ı – Meslek Tanıtımları Bu bölüm , antep fıstığının yetiştirilmesi , işlenmesi ve değerlendirilmesi konularında çalışacak ara eleman yetiştirilmesini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Bu bölüm, antep fıstığının yetiştirilmesi, işlenmesi ve değerlendirilmesi konularında çalışacak ara eleman yetiştirilmesini amaçlar. Mezunlar genellikle Gaziantep yöresinde çalışma imkanı bulurlar. Yüksekokulunda bahçe bitkileri ile ilgili bilgilerde verilir.

  Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Programının Amacı : Antepfıstığı yetiştirilmesinde karşılaşılan sorunları çözecek ve tarımsal sanayide çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Antepfıstığı Tarımı ve Teknolojisi programında matematik, bapçe bitkileri yetiştiriciliği, antepfıstığı çeşitleri, fidan yetiştirme teknikleri, antepfıstığının ekolojik istekleri, antepfıstığı amaçları ve özellikleri, antepfıstığının hasat sonu fizyolojisi, hastalık ve zararlıları, antepfıstığı işleme tekniği gibi dersler kutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
  [g]
  Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Mesleği için Gereken Nitelikler : Antepfıstığı Tarım ve Teknolojisi programında okumak isteyenlerin biyolojiye, özellikle botanik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, açık havada çalışmaktan ve bitki üretmekten hoşlanan insanlarla (özellikle çiftçilerle) iyi iletişim kurabilen bedence sağlam ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

  Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Bu programı bitirenlere “Önlisans Diploması” ve “Antepfıstığı Teknikeri” ünvanı verilir. Antepfıstığı Tarım ve Teknolojisi teknikeri ziraat mühendisine yardımcı bir eleman olup Bahçe kurma aşamasında planlamanın yapılması, yetiştirilecek materyalin seçilmesi, yetiştiricilikte sorunların tespiti ve giderilmesi, Antepfıstığının işlenmesi ve pazarlanması konularında uygulamaya yönelik çalışmalar yapar.

  Antep Fıstığı Teknikerinin Çalışma Alanları : Antepfıstığı Tarım ve Teknolojisini bitirenlere Tarım Bakanlığına bağlı kuruluşlarda tarım İl ve İlçe Müdürlüklerinde ve ilgili konuda faaliyet gösteren enstitü ile özel kamu ve işletmelerinde çalışabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Boya Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Lastik Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Uygulamalı Takı Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri