Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çini İşçiliği Program ı – Meslek Tanıtımları Bir süsleme sanatı olan çini işlemeciliği bölümünde , çini işleme teknikleri , tasarım , resim konularında öğrenciler eğitim

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çini İşçiliği Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çini İşçiliği Programı – Meslek Tanıtımları

  Bir süsleme sanatı olan çini işlemeciliği bölümünde, çini işleme teknikleri, tasarım, resim konularında öğrenciler eğitim görür. Çini İşçiliği Programı Mezunları serbest çalışabilecekleri gibi vakıflarda, belediyelerde görev alabilirler. Restorasyon çalışmalarında bulunabilirler.

  Eğitim Süresi ve İçeriği: Öğrenim süresi iki yıldır.

  Eğitimde;

  l.Yıl: Kültür dersleri ile Temel Sanat, Teknik Resim, Sanat Tarihi, Yazı, Desen Teorisi, Seramik Teknolojisine Giriş, Seramik Uygulama dersleri ve Bilgi İşleme Giriş dersleri,

  2.Yıl: Yine genel kültür dersleri ile Dekor Tasarımı, Dekor Uygulama Seramik Teknolojisi, Seramik Uygulama, Desen Teorisi, Yazı, Sanat Tarihi, Alçı Kalıp Teknikleri, İş Hukuku, Tornada Şekillendirme ve Beşeri İlişkiler dersleri okutulur.
  [m]
  Ayrıca, Felsefe, Mitoloji, Uygarlık Tarihi, Bilgisayar, Sanat ve Teknoloji Tarihi, Arkeoloji ve Seramik Restorasyonu gibi seçmeli derslerde vardır.

  Çeşitli çini atölyeleri ve okul atölyelerinde staj ve uygulamalar yapılır.

  İş Bulma Olanakları: Bu meslek elemanlarının, özellikle Bilecik, Kütahya gibi illerimizde çalışma alanları oldukça geniştir. Karo üretim fabrikaları, atölyeler ve tekstil fabrikalarında desinatör olarak, bilgisayarlı desen verileri hazırlamak ve hazırlanan bu programları pazarlamak gibi işlerde çalışabilirler.

  Meslekte çalışanların ve eğitim görenlerin çoğunluğunu bayanlar oluşturmaktadır. Çini işlemeciliği teknikerleri, işsiz kalmaları durumunda seramik ve porselen sektöründe iş bulma olanağına sahiptirler. Kamu kurumlarında iş bulmaları mümkün değildir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Enformatik Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Et Endüstrisi Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Ev Ekonomisi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Fotoğrafçılık Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Maden Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri