Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Gemi makinelerinin projelendirilmesi , geliştirilmesi ve ekonomik şekilde üretiminin yapılması konularında eğitim ve araştırma yapılır. Ulaştırma Bakanlığında ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Gemi makinelerinin projelendirilmesi, geliştirilmesi ve ekonomik şekilde üretiminin yapılması konularında eğitim ve araştırma yapılır. Ulaştırma Bakanlığında, resmi ve özel tersanelerde, deniz taşımacılığı yapan kuruluşlarda ve gemi makinaları üreten fabrikalarda çalışılabilir.

  Gemi Makinaları Mühendisliği Programının Amacı : Gemi makineleri mühendisliği programı her türlü deniz taşıtlarının ve gemi makinelerinin projelendirilmesi, geliştirilmesi ve üretimin ekonomik şekilde yapılması konularında eğitim ve araştırma yapar.

  Gemi Makinaları Mühendisliği Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Gemi makineleri mühendisliği programında öğretim süresi 4 yıldır. Öğretimin ilk iki yılında temel fen dersleri yanında temel mühendislik bilimlerine ait dersler okutulmaktadır. Son iki yılda ise mühendislik bilim dersleri ile mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulur. Öğrenciler eğitim süresince staj yapmak zorundadırlar.
  [g]
  Gemi Makinaları Mühendisliği için Gereken Nitelikler : Gemi makineleri mühendisliği programına girecek ve gemi makineleri alanında çalışacak kişinin üstün bir akademik yeteneğin yanı sıra uzay ilişkilerini görebilme yeteneğine ve mekanik yeteneğe sahip ve temel fen derslerinde başarılı olması gereklidir.

  Gemi Makinaları Mühendisliği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Gemi makineleri mühendisliği programını bitirenlere “Gemi Makine Mühendisi” ünvanı verilir. Gemi makine mühendisi gemilerin itici kuvvet sistemlerinin, güç merkezlerinin, ısıtma ve havalandırma sistemlerinin, dümen, dişli mekanizmasının, pompaların ve diğer mekanik ve elektrik teçhizatının projelerini yapar, bunların yapımı ve işletilmesi ile ilgili işleri planlar ve yürütülmesini denetler.

  Gemi Makinaları Mühendislerinin Çalışma Alanları : Mezunlar, bakanlıklarda kamu iktisadi teşekküllerinde, resmi ve özel tersanelerde, deniz taşımacılığı yapan kuruluşlarda, gemi makineleri imal eden fabrikalarda ve bu makinelerin alım satımını yapan ticarethanelerde çalışabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fizik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Matematik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Gıda Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Meteoroloji Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Gemi Makinaları Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri