Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Halıcılık Program ı – Meslek Tanıtımları Halıcılık Program ın Amacı : Halıcılık program ı , halı desenleri , halı ipi boyamacılığı ve halı eksperliği alanında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Halıcılık Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Halıcılık Programı – Meslek Tanıtımları

  Halıcılık Programın Amacı : Halıcılık programı, halı desenleri, halı ipi boyamacılığı ve halı eksperliği alanında çalışacak ara insan gücü yetiştirir.

  Halıcılık Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Halıcılık programında temel sanat eğitimi, halıcılık tarihi, halıcılık teknolojisi, malzeme, boyama, desen araştırma, yöresel Türk halıları, sanat tarihi, sosyoloji, psikoloji, işletme ve maliyet hesapları gibi program için gerekli dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır. Öğrenciler staj yapmak zorundadırlar.

  Halıcılık için Gereken Nitelikler : Bu programa girmek isteyen öğrenciler kimya, sanat tarihi, sosyoloji ve resim konularına ilgili, renk algısı güçlü kimseler olmalıdırlar.
  [m]
  Halıcılık Programı Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Mezunlara “Halıcılık Teknikeri” ünvanı verilir. Halıcılık Teknikeri, dokunacak halıların ipliğinin, yününün ve deseninin belirlenmesi, dokuma işlemlerinin yürütülmesi ve ürünün pazarlanması ile ilgili işlemleri yürütür; halıcılık konusunda danışmanlık yapar.

  Halıcılık Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Halıcılık teknikerleri, özel dokuma fabrikalarında ve özel işletmelerde çalışırlar veya kendi iş erlerini açabilirler. Yetenekli ve iyi yetişmiş halıcılık teknikerleri kolaylıkla iş bulabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dericilik Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Ebelik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Gazetecilik Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Grafik Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Maden Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri