Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Makine Program ı – Meslek Tanıtımları Makine program ının amacı , her türlü makinelerin kullanımı , bunlarla ilgili üretim alanlarında imalata konu olan , Makine

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Makine Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Makine Programı – Meslek Tanıtımları

  Makine programının amacı, her türlü makinelerin kullanımı, bunlarla ilgili üretim alanlarında imalata konu olan, Makine parçalarının tasarlanması, teknik resimlerinin çizilmesi ve bunların ilgili tezgahlarda talaşlı ve talaşsız imalat metotları kullanılarak uygulamaya dönük tarzda işlenmesi ile ilgili konularda çalışacak ara insan gücü yetiştirmektedir. Bu programdan mezun olanlar, kamu ve özel kuruluşlarda teknik ara eleman olarak çalışırlar.

  Makine Programının Amacı : Makine programının amacı, her türlü makinenin kullanılması, bunlarla ilgili üretim alanlarında imalata konu olan makine parçalarının tasarlanması, teknik resimlerinin çizilmesi ve bunların ilgili tezgâhlarda talaşlı ve talaşsız imalat metotları kullanılarak, işlenmesi ile ilgili konularda çalışacak ara insan gücü yetiştirmektir.

  Makine Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Makine programında daha ziyade atölye çalışması ve imalat teknolojisi, teknik ve meslek resmi, mekanik malzeme, ölçme ve kalite kontrol, makine bilgisi gibi meslek dersleri yanında güzel sanatlar ve genel kültür dersleri ile uygulamalı dersler okutulur. Öğrencilere ayrıca staj da yaptırılır.
  [m]
  Makine için Gereken Nitelikler : Bir öğrencinin makine programında başarılı olabilmesi için matematiğe, fiziğe ve özellikle mekanik konusuna ilgi duyması, uzay ilişkilerini görebilme ve mekanik düşünme yeteneğine sahip olması gerekir.

  Makine Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Bu programın mezunlarına “Makine Teknikeri” ünvanı verilmektedir. Bu ünvana sahip bir kimse çalıştığı kurumda makine mühendisi ile teknisyen arasında teknik ara eleman olarak görev yapmaktadır.

  Makine Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Bu programdan mezun olanlar kamu ve özel kuruluşlarda teknik ara elemanı olarak çalışırlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Cam Seramik Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Odiyometri Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Radyoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Makine Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Makine Resim ve Konstrüksiyon Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri