Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kışın otomobillerin radyatörlerine antifiriz konulmasının nedeni nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kışın Arabaların Motor Suyuna Neden Antifiriz Konulur Kışın Otomobillerin Radyatörlerine Neden Antifiriz
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kışın Otomobillerin Radyatörlerine Antifiriz Konulmasının Nedeni Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kışın Otomobillerin Radyatörlerine Antifiriz Konulmasının Nedeni Nedir

  Antifrizin donma noktası suya göre daha düşüktür ve su ile karıştırıldığında suyun donma noktası da belli oranda düşer.. Örneğin 0 da değil de -8 de (Karışımın durumuna bağlı olarak) donmaya başlar.. radyatörün çabuk donup patlamasını önlemek amacı ile konur..

  Ülkemiz soğuk havalara teslim olmuş durumda. Hava soğukluğu -30 dereceleri bulan şehirlerimiz var. Bu havalardan etkilenen sadece canlılar değil. Arabalar da soğuk havadan etkilenir ve kolay çalışmaz. Soğuk havada araba nasıl çalıştırılmalı?

  SOĞUK HAVADA ARABA NASIL ÇALIŞTIRILMALI?

  SOĞUK HAVADA ARABA ÇALIŞTIRMANIN PÜF NOKTALARI


  *Garaj dışına parkedilen araçların üzerini bir örtüyle kapatabilirsiniz.

  *Araçlarda motor soğutma suyu içine mutlaka antifriz konulması gerekir,unutmayınız.

  *Çok soğuk havalarda radyatörün önünü bir karton ya da gazete parçasıyla kapatmamız,radyatörün direk soğuk havayla temasını engeller.

  *Radyatör, motor yağı ve akü bakımları düzenli olarak yapılmalıdır.

  *Sentetik yağ kullanmaya özen gösterilmeli.
  ‘W’ harfini görüldüğünde bunun kış mevsiminde kullanılacak yağ olduğunu anlaşılmalıdır.
  Örneğin 40W-10 numara yağda 40 numara motor yağınını akıcılığını, 10 numara ise soğuğa karşı dayanıklılığını ve inceliğini belirtir. 40W-10 kış ayları için normal bir yağdır.

  *Kışın aracın motor yağı sürekli kontrol edilmelidir. Çünkü araçlar kışın daha fazla yağ eksiltir. Dolayısıyla yağ eksilten araçlara yağ ilave edilmelidir.

  *Araç çalışmıyorsa kesinlikle altına ateş yakmayın. Aracın altında ateş yakılıp, karteri ısıtıp içindeki yağı inceltilmeye çalışıyor ama bu sırada karter alttan ısıtıldığı için iç yapısına zarar veriliyor.

  *Motor kısmına sıcak su dökmek yanlıştır. Sıcak su motor parçalarına zarar verir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri