Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kedi ve köpeklerde genel allerjik reaksiyonların belirtileri Kedi ve köpeklerde genel allerjik reaksiyonların belirtileri: En başta deri reaksiyonları , kaşıntılar , kabuklanmalar , ülserasyonlar ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kedi ve köpeklerde genel allerjik reaksiyonların belirtileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kedi ve köpeklerde genel allerjik reaksiyonların belirtileri
  Kedi ve köpeklerde genel allerjik reaksiyonların belirtileri: En başta deri reaksiyonları, kaşıntılar, kabuklanmalar,ülserasyonlar, eritremler, egzema, allopesi(tüy dökümü), ödem, seborrhee, ürtiker(döküntü) gibi lezyonlar olabileceği gibi daha şiddetli olarak: yüksek ateş, astım, ishal, öksürük, kolit, kusma, anafilaktik şok gibi ciddi genel reaksiyonlarla da seyredebilmektedir.İnsan içinde hayvan için de, genelde allerjenden uzak durmak öğütlenmektedir. Bunun dışında antihistaminikler yada kortizon gibi immunosupresif maddeler kesinlikle bir doktor gözetiminde geçici bir tadavi olarak uygulanır. Bu ilaçlarin uzun süre kullanilmasi ciddi yan etkilere neden olur.
  Allerjik olaylarda insan ya da hayvan, doktorca çeşitli labaratuvar teslerine( deri vaya kan testleri vardır) tabii tutularak kesin olarak neye karşı allerji oluştuğu saptanır.Buna göre de o madeden uzak durmaya çalıştırılır. Eğer bu mümkün değilse, Hiposensitizasyon (duyarliligin azaltilmasi-Asi)(homeopati tedavisi) yoluna gidilir.Önce allerji testi sonuçlarina göre hazirlanan bir tedavi seti hazirlanir. Bu tedavi seti (enjeksiyonlar) artan yogunluklardadir. Böylelikle alerji yapan maddelere karsi hayvanin toleransini artirarak çevresi ile daha uyumlu ve çok daha rahat yasam sürmesi saglanir.
  Bazi alerjiler zaman ve tedavi ile yok edilir. Diger olaylarda alerji yapan maddelere karsi toleransi saglamak için alerji asilarina devam edilir. Tedavi semasina uyulmasi ile steroid ilaçlara bagimliligin azaltilmasi ya da ortadan kalkmasi saglanir. Olaylarin çogunda iyilesme tedavinin 3-5 ay sonrasinda izlenir ve aylik asilamalar devam ettirilir.
  Bu testler ve tedavi için insanlarda özel allerji bölümleri olan hastaneler veya allerji merkazleriyle görüşülebilir. Herşey uzman doktorlar gözetiminde olmalıdır.
  Hayvanızın allerjisi de aynı şekilde veteriner hekiminiz denetiminde bir laboratuvar çalışmasıyla ortaklaşa yürütülür. Zaman ve sabırlı bir tedaviyle uygun sonuç alınabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Köpeklerde gebelik belirtileri, Köpeklerde Gebelik (Hamilelik) Nasıl Anlaşılır
 3. Faranjit Genel Olarak Nedir Belirtileri Nelerdir ?
 4. Kedi Ve Köpeklerde Deri Ve Tüy Bakımı Nasıl Olmalı?
 5. Kedi Ve Köpeklerde Tüy Dökülmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 6. Kedi Ve Köpeklerde Deri Hastalıkları Nelerdir Ve Nasıl Tedavi Edilir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri