Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İle İlgili Açılış Konuşması Sayın ……………………………………. Türk ulusunu; bağımsızlığa kavuşturan , onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İle İlgili Açılış Konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İle İlgili Açılış Konuşması

  Sayın …………………………………….

  Türk ulusunu; bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün … yılında saygıyla anıyoruz.

  10 Kasımlar, artık onun aramızdan ayrılışının anma ve matem günü olmaktan çıkarak, bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmaktadır.

  10 Kasımların Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür.

  Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir.

  Aynı çağda yaşayan, gerek kendi milletleri, gerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler, bugün ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Atatürk ise, sevgi ve saygı uyandırarak, Türk milletini, çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir.

  Yalnız 10 Kasım’da değil, düşünce ufkumuzda, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar konuşulmalıdır.

  Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

  Akılcı ve yaratıcı düşünen, kendine güvenen ve sorumluluk sahibi, özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş, Kendi ifadesiyle “muasır medeniyet seviyesi”ni yakalayıp onu aşan bir toplum yaratmayı amaçlayan Atatürk’ün özümsenmesi, devlet ve toplum hayatına getirdiği ilkelerin dogmatik değil, akılcılığa ve bilimciliğe dayalı bir şekilde yorumlanması ve benimsenmesiyle mümkün olabilir.

  Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının … yılında, Türk Ulusu’nun yüreğinde ölümsüzleşen, BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor, ve şükranlarımı sunuyorum

  Aziz ruhun şad olsun. ATAM…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Açıklama Açılış Konuşması
 3. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Güzel Açılış Konuşması Konuşma Metni
 4. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günüyle İlgili Açılış Konuşması
 5. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Hakkında Açılış Konuşması
 6. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri