Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Masonluk ne demektir? Masonluk kimi çevreler tarafından bir din , mezhep , tarikat , çıkar kurumu , gizli örgü t , özel bir ideolojisi olan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Masonluk ne demektir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Masonluk ne demektir?


  Masonluk kimi çevreler tarafından bir din, mezhep, tarikat, çıkar kurumu, gizli örgüt, özel bir ideolojisi olan başka bir kurumun kolu ya da organı olarak adlandırılır.

  Masonların ifadelerine göre ise Masonluk, kuruluşu bakımından sadece sosyal, kültürel, bilgisel, töresel, felsefesel ve eğitsel nitelikli çalışmalar yapan dernekler topluluğu.

  Kökeni

  Masonluğun, resmi olarak 16. yüzyılın sonu ve 17. yüzyılın başlarında kurulan Kardeşlik organizasyonu ile ortaya çıktığı düşünülüyor.

  İlk Mason localarının 16. Yüzyıl başlarında İskoçya'da kurulduğu söylenir. 17. Yüzyıl'da da İngiltere'de Mason localarının varlığından bahsedilir.

  Masonların ifadesine göre Masonlar, tüm insanların ve toplumların barış ve mutluluğunu amaç edinmiş, bu doğrultuda benimsenmiş ilkeleri olan, evrensel bir dünya görüşü oluşturup bireylerin bu yolda yürümelerini sağlamaya çalışan bir sistemdir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Masonluk Ne Demek?
 3. All Ve Aml Ne Demektir?
 4. Örf Ne Demektir
 5. Kişisel Gelişim Ne Demektir Nedir Kişisel Gelişim Ne Demektir Hakkında Bilgi
 6. Oligopol ne demektir, Oligopol piyasası ne demektir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri