Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Güvercinler Eve Nasıl Dönerler Güvercinlerin umulmadık uzaklıklardan eve dönme kabiliyetleri var. Üç aylık oldukları zaman , yavaş yavaş eğitilmeğe başlanırlar. Sahibi onu , önce yakın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Güvercinler Eve Nasıl Dönerler Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güvercinler Eve Nasıl Dönerler

  Güvercinlerin umulmadık uzaklıklardan eve dönme kabiliyetleri var. Üç aylık oldukları zaman, yavaş yavaş eğitilmeğe başlanırlar. Sahibi onu, önce yakın mesafelerden bırakarak, eve dönmeye alıştırır. Sonra uzaklardan eve gelmesini öğretir.

  İyi eğitilmiş bir güvercin, tamamen yabancı olduğu, 2400 kilometreuzaklıktaki yerlerden evine dönebilmektedir. Bunun, Sani-i Hakim’in ona verdiği bir içgüdü kuvvetiyle izah etmekten başka yolu yoktur.

  Bu içgüdü, güvercinin aklı ve iradesinin dışında, Allah’ın onun vücuduna yerleştirdiği bir nevi pusula vazifesi gören gizli bir kuvvettir. Eskiden haber almada. güvercinler büyük rol oynardı Bunun için küçük metal bir tüpe mektup yerleştirilir ve güvercinin ayağına bağlanırdı. Sonra serbest bırakılan hayvan, hiç tanımadığı yerlerden geçerek, saatte 100 kilometrehızla hedefine ulaşırdı. Eğer yolda bir tüfekle avlanmazsa, mesajı götürmeğe daima muvaffak olurdu.

  İkinci dünya savaşında bile, modern haberleşme vasıtaların yanısıra, güvercinlerden de istifade edilmiştir. İnsanlar, onun bu hayret verici eve dönme kabiliyetini, binlerce sene evvel keşfetmiş ve tâ o zamanlardan beri, haber göndermek ve yarış yaptırmak için besleyip çoğâltmışlardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Baykuşlar ve Güvercinler
 3. Güvercinler neden Ölmeden Önce Gizlenirler, Neden Hayvanların Ölülerine Pek Rastlanmaz, Gü
 4. güvercin resimleri güvercinler alemi
 5. Güvercin resimleri, Güvercinler, Güzel Güvercin Resimleri, Farklı Güvercinler, Güvercin Çe
 6. Manken Güvercinler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri