Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kulak Kiri nasıl temizlenir? Dışkulak borusundaki ufacık bezler; kulak kiri adı verilen hafif sarımtırak yağlı bir madde salgılarlar. Bu salgı fazla olduğu zaman dışarıya atılamayıp
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kulak kiri nasıl temizlenir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kulak Kiri nasıl temizlenir?
  Dışkulak borusundaki ufacık bezler; kulak kiri adı verilen hafif sarımtırak yağlı bir madde salgılarlar. Bu salgı fazla olduğu zaman dışarıya atılamayıp kulak içinde kuruyacak olursa bir tıkaç meydana getirir ve kulak zarını etkileyerek rahatsızlık verir. Dışkulak borusu kulak kiri ile tamamen kapanacak olursa uğultu çınlama gibi arızalara neden olur. Tamamen tıkanmış boru ancak doktor tarafından açılabilir. Ayrıca aşağıdaki reçeteler de kullanılır.

  Tedavi için gerekli malzeme : Zeytinyağı havlu.
  Hazırlanışı : 2 çorba kaşığı zeytinyağı ısıtılır. Ilıdıktan sonra kulak borusuna 3 damla konup ılık bir havluyla kapatılır.yada
  Kulak Kirini Temizlemek İçin Yapılması Gerekenler

  Kulak kanalının, serumen denilen bir kir üreten bezleri vardır; serumen, toz ve diğer maddelerin kulak zarına ulaşmalarını engellemeye yardım eder. Biriken kir, kurur ve pislikler de beraberinde, kendiliğinden kulağın dışına çıkar. Bazen kir, vücut onu dışarı atmadan çok hızlı birikir, bunun sonucunda işitme kaybı, tıkalı olma hissi veya kulak ağrısı oluşur.

  Kulak kanalınıza asla sert cisimler sokmayınız (pamuklu çubuk da buna dahildir). Kulak kanalının derisi ve kulak zarının kendisi çok narindir ve çok kolay zedelenebilir ayrıca kiri kanalın dibine iterek dışarı çıkmasını daha da zorlaştırabilirsiniz.Kulak zarınızda delik varsa veya kulak ameliyatı olduysanız, doktorunuzdan, kiri çıkartması için yardım isteyiniz. Diğer taraftan, aşağıdaki yönlendirmeleri uygulayarak kiri kendi başınıza çıkartmanız çok kolaydır:

  ■ İlaç kulak damlası ve aşağıdaki maddelerden bulabildiklerinizi edininiz (herhangi bir eczanede bulunabilir):

  Sıvı dokusat sodyum, bebek yağı, mineral yağ, reçetesiz alınabilecek herhangi bir kulak kiri çıkaran sıvı veya hidrojen peroksit.

  ■ Başınızı eğin, böylece etkilenen kulak noktaları yükselecektir.

  ■ Sıvılardan herhangi birini, ilaç damlayla beraber, kulağınız doluncaya kadar, etkilenen kulak kanalına damlatın.

  ■ Etkilenen kanal yukarıda kalacak şekilde, başınızı eğik tutun ve bu şekilde, sıvıyı kulağınızda 5 dakika tutun. Sonra, bir elbezini veya küçük bir havluyu kulağınıza tutarak, etkilenen kulak kanalını aşağı döndürün böylece sıvı ve içindeki dışarı akar.

  ■ Gerekirse, birkaç gün boyunca, günde bir-iki kere, kir kulaktan tamamen çıkıncaya kadar tekrar ediniz.

  ■Kiri çıkartmayı başaramazsanız, doktorunuza gidiniz, kiri bir aletle ya da vakumlayarak dışarı çıkartmaya çalışacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuk kulak ağrısını nasıl anlatır kulak ağrısı nedenleri nelerdir
 3. Kulak Yüzügü, Yeni Moda Kulak Yüzükleri, En Son Moda Kulak Yüzük Modelleri, Kulak Yüzükler
 4. Kulak Ağrısı Nasıl Geçer, Kulak Ağrısı Nedenleri, Kulak Ağrısı Tedavisi
 5. kulak çınlamasının sebepleri, kulak çınlaması için yapılması gerekenler, kulak çınlaması n
 6. Kulak Kiri Bir Hastalık mı?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri