Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bayram İle İlgili Kompozisyon Örneği Bayram lar bir ülkenin milli ve din i dayanışma günleridir. Bayram günlerinde insanlar temiz giyinerek , özenle hazırlanarak , birbirlerini
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bayram İle İlgili Kompozisyon Örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bayram İle İlgili Kompozisyon Örneği

  Bayramlar bir ülkenin milli ve dini dayanışma günleridir. Bayram günlerinde insanlar temiz giyinerek, özenle hazırlanarak, birbirlerini ziyaret ederler. Milli ve dini görevlerini yerine getirirler


  Bayram gelmeden evlerde hazırlıklar yapılır, evler temizlenir, çeşitli yemekler, tatlılar hazırlanır. Bu hazırlıklar gelecek misafirler için yapılmaktadır. Hazırlanan yemekler, tatlılar konuklara ikram edilir.

  Genellikle büyük kentlerde yaşayan insanlar yaşam zorlukları ve geçim sıkıntıları nedeniyle, o kentte yaşayan akraba ve tanıdıklarını fazla ziyaret edemezler. İşlerine diğer ihtiyaçlarına zaman harcadıklarından fazla zamanları kalmayabilir. Bu bakımdan bayram günleri tatilde olduğundan büyüklerini ve diğer akraba ve tanıdıklarını ziyaret ederler. Bayram günleri bu nedenle özel bir önem taşımaktadır. Bayramlarda birbirini görmeyen daha önce çeşitli sebeplerle birbirine kırgın kimseler ile barışıp, bayramı birlikte kutlarlar.
  Bayram günleri kırgınlıklar biter. Hoşgörü ve sevgi ön planda tutulur. Büyükler, yaşlılar hatırlanır. Çocuklar el öperek, para toplama yarışına girerler. Gençler akranları ve arkadaşları ile birlikte olurlar. Bu özel günler her yaştaki insana özel bir anlam vermiştir.

  Bayramlar özel günler oldukları için onlara gereken önemi ve değeri vermek gerekmektedir. En küçük bireyden en yaşlı olana kadar her dostumuzu yakınımızı hatırlamalıyız. Dostluklar, akrabalıklar bugünlerde daha da pekişmelidir.

  Son zamanlarda maalesef bayramlar eski anlam ve önemlerinden değer kaybetmiştir. Her insan “ Nerede o eski o bayram günleri” diyerek, bugünlere sitem etmektedir. Bayramlar değişmemiştir değişen sadece insanlardır. Bugünleri tatil yapmak ve dinlenmek olarak kabul eden insanlardır.

  Bayrama ve bayram günlerine gereken değeri ve önemi verirsek, eski bayram günlerini aramaya, özlemeye gerek kalmayacaktır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Başarı İle İlgili Kompozisyon Örneği
 3. Hayat İle İlgili Kompozisyon Örneği
 4. Edebiyat İle İlgili Kompozisyon Örneği
 5. Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon Örneği
 6. Çevre İle İlgili Kompozisyon Örneği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bayramda her kes kendilerine yeni elbiseler alır ve büyüklerin yanlarına gidip ellerini öpmeli ve eş dost akrabalar her kim var ise hepsini ziyaret ederek ellerini öpmeliyiz. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri