Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Müziğin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi İle İlgili Yazı Müziğin Hayatımızdaki Yeri Hakkında Komposizyon Müziğin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Müzik denince akla ilk gelen kavram “insanları
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  müziğin hayatımızdaki yeri ve önemi ile ilgili kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Müziğin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi İle İlgili Yazı
  Müziğin Hayatımızdaki Yeri Hakkında Komposizyon

  Müziğin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi


  Müzik denince akla ilk gelen kavram “insanları eğlendiren,nota” akla gelmektedir.Halbuki bu doğru değildir müzik Gözle görülmeyen ancak ritimlerle dile getirilen içindeki aktivasyonlarla insanların ya da hayvanların müzik anlama kabiliyetlerini geliştirecek düzeyde olan ahenktir.

  Müziksiz hayat boş bir hiçe benzer kişi müzik dinleme alışkanlığına değinmemişse ya da müzik dinleme yetisine sahip değilse hayatındaki birtakım olayları analiz edebilmek için müzikten mahruz kaldığı için moral gücü kötüdür.

  Ama o kişi yorgun,canı sıkılmış,bitkin ise müzik dinlediğinde morali,can sıkıntısı yeniden yerine geliyorsa müzik o kişi için hayatta vazgeçilmez bir unsurdur. Nasıl ki vücudumuzun besine,gıdaya,proteine,kalsiyu ma ihtiyacı var ; müziğinde ruhumuz açısından maddi ve manevi değeri küçümsenemez müzik girdiği ortama ayak uydurabilme yetisine sahiptir nasıl ki insan yaşadığı çevreyle uyum sağlar.

  İşte müzik de böyledir çevreye ortama ayak uydurma kabiliyeti vardır. Bir ünlü Türk bilgini Mevlana “müziksiz hayat hiçe benzer,müzik kalbin ve ruhun gıdasıdır o gıdadan kimse mahrum kalmasın” demiştir. Mevlana’nın da dediği gibi müziğin hayatımızdaki yeri küçümsenemez müzik hayata bakış ufkumuzu geliştirir bizlere kabiliyet verir.

  Bir de müziği anlayıp dinlemek var;bir de müziği anlamadan dinlemek vardır. Ama anlamadan dinlediği müzik kişide herhangi bir çağrışım kazandırmaz, çağrışım kazandırmadığı gibi de o müzik müzik olmaktan çıkar. Ama bir de müziği ahengine göre dinleyen kişide öyle çağrışımlar meydana gelir ki o müzik onu mutlu eder.

  İşte müziğin hayatımızdaki bu nedenleri bizim hayattaki ufkumuza değer katacaktır.


  Mustafa Öztürk


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aydınlatmanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi
 3. Sürtünmenin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi
 4. basit makinelerin hayatımızdaki önemi ile ilgili kompozisyon
 5. müziğin günlük hayatımızdaki yeri ve önemi
 6. Müziğin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Müzük ruhun gıdasıdır.İnsanlar tüm gün gürültü içinde oradan oraya koşturup dururlar.Akşam olunca yorgunluktan düşer ve dinlene bilmek için müzik dinlemelidir. Müzik ruhun gıdasıdır.Vücudumuzu ve kafamızı dinlememize yardımcı olur. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri