Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hemşireler Haftası İle İlgili Konuşma Metni Sayın valim , sayın milletvekilim , sayın garnizon komutanım , sayın belediye başkanım , sayın cumhuriyet başsavcım , sayın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hemşireler Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hemşireler Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Sayın valim, sayın milletvekilim, sayın garnizon komutanım, sayın belediye başkanım, sayın cumhuriyet başsavcım, sayın adalet komisyon başkanım, sayın rektörüm, sayın müdürlerim, sayın basın mensupları ve çok değerli mesai arkadaşlarım.

  Hemşireliğin tarihi kadının şifa verici tarihiyle başlamaktadır. İlk profesyonel hemşireliğin 1854-1856 yıları arasında yaşanan Kırım savaşında Florence Nightingale ile başladığı kabul edilmektedir. İlk olarak dünyada 1954 yılından beri güzel ülkemizde de 1964 yılından beri hemşire Florence Nightingale in doğum günü olan 12 Mayıs hemşireler günü olarak kutlanmaktadır.

  Türkiye de ilk hemşirelik eğitimi 1911 yılında 6 aylık hasta bakıcılık kursu ile başlatılmaktadır. Sonra 2,5 sonrada 3 yıllık eğitime geçilmiş 1946 yılında Sağlık Meslek Liselerinin açılması ile ortaokul sonrası 4 yıllık eğitime geçilmiştir. Türkiyede ilk olarak 1955 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Meslek Yüksel Okulunun kurulması ile üniversite düzeyinde eğitime geçilmiştir. Bunu Ankara’da Hacettepe ve İstanbul da Florence Nightingale ve diğerleri izledi. İlk kez 1968 yılında Hacettepe de hemşirelikte yüksek lisans ve 1972 de doktora ünvanı verilmeye başladı ilk Profesor ünvanı 1978 de Hacettepede Eren Kum almıştır.

  Türkiyede 92500 civarında hemşire olup 100.000 kişiye 131 hemşire düşerken bu sayı Avrupa Birliği ülkelerinde 600-700 civarlarındadır.

  Hemşirelik mesleğinin nöbet usulü çalışma veya vardiyalı çalışma, görev tanımı tam olarak yapılamadığı için hastanede diğer alanlarda çalışma, branşlaşmama gibi sorunları vardır. 2007 yılında bununla ilgili kanuni bir takım düzenlemeler yapılmış olup yönetmelikler beklenmektedir.

  Biz hekimler için hemşirelik nedir. Hemşire bizim elimiz ağamızdır. Hemşire bizim en büyük yardımcımız, mesleki konuda dert ortağımız sırdaşımızdır. Hemşire kimdir? Hemşire acı içinde kıvranan insana şefkat elini uzatan kişidir. Hemşire hayat kurtarmak için çalışan hekime tüm içtenliği ile yardım etmek için yüreği pır pır atan kişidir.

  Değerli arkadaşlarım son zamanlara kadar hemşire sadece bayanlar arasında seçilmekteydi. Bunun anlamı ise şudur. Sizler ya bir annesiniz yada anne adayısınız sizlerin yüreğinde merhamet ve sevgi dolu değerli arkadaşlarım insanın doğuştan getirdiği hiçbir maliyeti olmayan vermekle asla azalmayan bir şey vardır. Nedir bu? Bu sevgidir biz sizleri çok seviyoruz, sizlerinde hastaları çok sevdiğinizi biliyorum. Lütfen bunu hastalarınıza hissettirin. Art niyetli insanların düşüncesinin aksine hemşirelik mesleği onurlu, iffetli, şerefli ve Allah rızasının çok kazanıldığı meslektir. Bu mesleği yaptığınızdan dolayı sizleri kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Vergi Haftası İle İlgili Konuşma Metni
 3. Hemşireler Günüyle İlgili Konuşma Metni
 4. Müzeler Haftası İle İlgili Konuşma, Konuşma Metni
 5. Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haft
 6. Yerli Malı Haftası, Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası İle İlgili Konuşma Metni
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlık sektörünün emekçileri olarak görülen hemşireler büyük bir görevi yerine getirmektedir.Hemşireler kutsal görev yapmakta ve insan sağlığı için hizmet etmektedirler.İnsan sağlığı her şeyden daha önemli olduğu için hemşirelerin de görevi burada fazlasıyla önem kazanmaktadır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri