Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İtfaiyeciler Haftasıyla İlgili Açılış Konuşması , Konuşma Metni Ateşin denetimden çıkıp gittikçe büyümesine yangın denir. Yurdumuzda her 25 Eylülü izleyen hafta Yangın Haftası olarak değerlendirilir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İtfaiyeciler Haftasıyla İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  İtfaiyeciler Haftasıyla İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni


  Ateşin denetimden çıkıp gittikçe büyümesine yangın denir.

  Yurdumuzda her 25 Eylülü izleyen hafta Yangın Haftası olarak değerlendirilir. Hafta süresince çeşitli yayın organları ile halka, okullarda öğrencilere yangının zararları anlatılır. Korunma yolları ve alınması gereken önlemler belirtilir.

  Yurdumuzda itfaiye örgütü kurulmadan önce Davut isimli biri Fransa'da gördüğü Didon denilen yangın tulumbasından esinlenerek, ilk yangın söndürme aracını yaptı. Tulumbayı taşıyan, yangını söndüren kişilere Tulumbacı denirdi. Her (bilgi yelpazesi.net) mahallenin tulumbacıları ayrı idi. Kentin bir yerinde yangın çıkınca, tulumbacılar, tulumbalarını sırtlarına alır, bağıra bağıra koşarak yangın yerine giderlerdi.

  Ülkemizde ilk yangın söndürme örgütü 1914 yılında kuruldu. Yangın söndürme örgütüne İtfaiye, yangını söndüren görevlilere de İtfaiyeci denir.


  Eskiden kentin yüksek bir binasının tepesinde ya da yangın gözlemek için özel olarak yapılmış bir kulede gözcü bulunurdu. Herhangi bir yerde çıkan yangını gözcüler, tulumbacılara bildirir, tulumbacılar da tulumbayı sırtlar, sokaklarda bağıra bağıra yangın yerine gelirler ve yangını söndürürlerdi.

  Yangın söndürme görevi 25 Eylül 1923 tarihinde belediye hizmeti olarak kabul edildi. Bugün belediyelerde ve büyük endüstri kuruluşlarında itfaiye örgütü vardır.

  Saygılarımla…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yangından Korunma, İtfaiyeciler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni
 3. Kütüphane Haftasıyla İlgili Açılış Konuşması, konuşma Metni
 4. Bilgi Okuma Bayramıyla İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması (Öğretmen Konuşması)
 5. Okuma Bayramı İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması (Öğretmen Konuşması)
 6. Kütüphane Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İtfaiyeciler insanların kahramanı sayılmaktadır.Evleri yanan yada her hangi bir binada iş yerinde çıkan yangında itfaiye yangını kontrol altına alıp yangını söndürülmektedir.Bir çok kişinin hayatını da kurtarmışlardır.Yangında mahsur kalan insanların hayatlarını eşyalarını da kurtarırlar. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri