Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

19 Mayıs Konuşma Metni - 19 Mayıs Hakkında Örnek Metin Sayın Okul Müdürüm , Kıymetli meslektaşlarım , Sevgi li Öğrenciler , Bugün , Mustafa Kemal'in

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  19 Mayıs Konuşma Metni - 19 Mayıs Hakkında Örnek Metin

  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Mayıs Konuşma Metni - 19 Mayıs Hakkında Örnek Metin

  Sayın Okul Müdürüm, Kıymetli meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

  Bugün, Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının ??. yıldönümü. O gün Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum.

  Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs;

  19 Mayıs, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.

  19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

  “Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.” diyor Atatürk.

  Sevgili gençler,

  “Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Barborosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Atatürklerin soyundansınız.”

  Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

  Sevgili gençler,

  Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan "milli egemenlik" ilkesi ile, birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.

  Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan “Milli İrade”nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir.

  Unutmayınız ki sizler: Atatürk'ün eserlerinin temel taşısınız.
  Unutmayınız ki: her 19 Mayıs'ta, Samsun'dan, elden ele Ankara'ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır.
  Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.”

  Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 19 Mayıs İle İlgili Konuşma Metni
 3. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı İle Ilgili Açılış Konuşması, Konuşma Metn
 4. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı İle İlgili Konuşma Metni
 5. Engelliler Haftası Konuşma Metni - Engelliler Haftası Hakkında Örnek Metin
 6. 19 Mayıs Konuşma Metni
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok güzeldi, yüreklerinize sağlık diyorum) 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.

  19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür.

  Spor gençliğin kuvvet kaynağıdır.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri