Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Akıl Yaşta Değil Baştadır Konulu Kompozisyon Örneği AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR İnsanlarımızın en büyük sorunu belki de basmakalıplaşmanın kolaycılığına tutsak olmak.Giderek hayatımıza yayılan ve bizi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Akıl Yaşta Değil Baştadır Konulu Kompozisyon Örneği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Akıl Yaşta Değil Baştadır Konulu Kompozisyon Örneği

  AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR

  İnsanlarımızın en büyük sorunu belki de basmakalıplaşmanın kolaycılığına tutsak olmak.Giderek hayatımıza yayılan ve bizi yaratıcılıktan uzaklaştırıp önceden yapılmışın gölgesine esir eden bir olgu bu. Büyük bir olasılıkla bu sorunun çözümü de genç beyinlerden yükselecektir. Ne kadar ironiktir ki bu durumu en iyi anlatan söz de yine basmakalıp bir deyiştedir; “ Akıl yaşta değil baştadır ".

  Bana göre aklın ölçütü kimsenin düşünmediğini düşünmek, denenmeyeni deneyerek sonuçta özgün ve yaratıcı olmak. “ Akıl yaşta değil baştadır ” sözünün doğruluğu tartışılmayacak kadar su götürmez bir gerçektir. Öyle ki Fatih Sultan Mehmet değil midir henüz on yedi yaşında o ana kadar düşünülmeyeni düşünen ve kimsenin yapamadığını yapıp olağanüstü bir planlamayla İstanbul’ u bize kazandıran?

  Genç beyinler doğru yönlendirilen bilinçli bir eğitimle bizi basmakalıp hayatımızdan uzaklaştıracaktır. Bu sayede belki de ileri uygarlık seviyesine ulaşacağız. Genç fikirlerle yaratıcı düşünceler sonucunda kimsenin yapamadığını yapmak, bizi ileri ve önde gelen kılacak.

  Uçuş prensibini, turna çevirmeye yeğ tutan Oleg’ in küçük kızı bunu başarmış bile !...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Akıl Akıldan Üstündür, Akıl Yaşta Değil Baştadır
 3. Akıl ile ilgili kompozisyon, Akılla ilgili kompozisyon, Akıl konulu kompozisyon, Akıl hakk
 4. Akıl Yaşta Değil Baştadır Anlamı
 5. Akıl Yaşta Değil Baştadır Konulu Kompozisyon
 6. Akıl yasta değil baştadır anlamı?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  teşekkür ederim.çok yardımcı oldu. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. İnsanların yaşları ne olursa olsun akılları ile alakalı değildir.Yani akıllı olmak için yaşın ilerlemiş olmasına gerek yoktur.Fatih İstanbul'u fethettiği zaman henüz 21 yaşında idi.Yaş arttıkça sadece görüp geçirme ve tecrübe artar.Ama akıl doğuştan gelen bir yetenektir.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri