Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocukta Fobinin Analizi - Sigmund Freud Çocukta Fobinin Analizi Özet - Sigmund Freud Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Fiyatı Kitap Özet “İleriki sayfalarda anlatılan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocukta Fobinin Analizi - Sigmund Freud

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocukta Fobinin Analizi - Sigmund Freud
  Çocukta Fobinin Analizi Özet - Sigmund Freud Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  “İleriki sayfalarda anlatılan küçücük bir hastaya ait hastalık ve tedavi hikâyesi aslında benim gözlemlerime dayanmıyor. Tedavi planını bütünüyle ben yürüttüm ve çocukla bir kez yüz yüze konuştum, ama tedaviyi aslen çocuğun babası gerçekleştirdi ve kendisine, aldığı notları yayımlamama izin verdiği için teşekkür borçluyum. Babanın yaptıkları bununla bitmiyor. Söylemek istediğim, bir çocuğu babasından başka hiç kimsenin bu türden itiraflarda bulunmaya razı edemeyeceği.”

  Freud'un 1909 yılında “çocukluk nevrozu” üzerine yazdığı hatta kendi deyimiyle “aktardığı” bu analiz, yazıldığı dönemde hem çok ses getirmiş hem de farklı açılardan tartışmalara neden olmuştur. Bu tartışmalar daha çok “zavallı çocuğun, daha o yaşta masumiyetinin elinden alındığı” yönünde gelmiştir. Ancak 1922 yılı ilkbaharında “Küçük Hans” 19 yaşında bir genç adam olarak gelip Freud'u bulduğunda tüm bu endişelerin yersizliği bir kez daha ortaya çıkmış, “Küçük Hans” yıllar sonra bu analizi başka birisinin “hikâyesi” gibi okuduğunu ve herhangi bir takıntısı ya da sorunu olmadan büyüdüğünü dile getirmiştir.

  “Küçük Hans Vakası”, Freud'un ele aldığı diğer dört hastalık vakasıyla birlikte onun çalışmaları içerisinde önemli bir yer tutmaktadır.

  Kitap Ön Yüzü
  Kitap Künyesi

  Çocukta Fobinin Analizi - Sigmund Freud
  · Say Yayınları
  · Basım Tarihi : 12 - 2018
  · ISBN : 978-975-468-983-9
  · Sayfa Sayısı : 160
  · Çevirmen : Dilman Muradoğlu
  · Etiket Fiyatı : 10.00 TL


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Metapsikoloji Kitap Özeti - Sigmund Freud Kitapları - Sigmund Freud Kitap Tanıtımı
 3. Genel Çevre Analizi
 4. Genel Çevre Analizi – Test Soruları
 5. Fotoğraf Analizi..
 6. Alternatif Akım Devre Analizi Ders Notları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri