Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bir Kadın Düşmanı Kitabının Özeti KİTABIN ADI:BİR KA DIN DÜŞMANI KİTABIN YAZARI: REŞAT NURİ GÜNTEKİN Yazarın Biyografisi: TIKLA YAYIN EVİ VE ADRESİ: İSTİKLAL YAYIN EVİ

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bir Kadın Düşmanı Kitabının Özeti

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir Kadın Düşmanı Kitabının Özeti  KİTABIN ADI:BİR KADIN DÜŞMANI
  KİTABIN YAZARI: REŞAT NURİ GÜNTEKİN
  Yazarın Biyografisi: TIKLA
  YAYIN EVİ VE ADRESİ: İSTİKLAL YAYIN EVİ / İSTANBUL
  BASIM YILI: 1997
  1. KİTABIN KONUSU :
  İlk evliliğinde yaşadığı kötü olaylar sonucu kadınlarn hepsine önyargılı bakan ve onları değersiz gören İskender ‘in başından geçenler anlatılmaktadır.
  2. KİTABIN ÖZETİ :
  Kitap, İskender adlı orta yaşlı bir adamın başından geçenleri anlatmaktadır. İskender, ilk öğrenimini Ankara‘da, orta öğrenimini Amasya ve Niğde ‘de yapmıştır. Babasının mesleği nedeniyle birçok yere gitmiş ve çeşitli insanlarla tanışmıştır. Okul yıllarında genellikle sakin bir yapıya sahip olan İskender askere gidip geldikten sonra tanıştığı Zeynep adlı kadın yüzünden sert, sinirli bir kişiliğe bürünür. Bunun böyle olmasının sebebi kadınla yaşadıkları değişik olaylardır.
  Zeynep ile İskender mutlu bir ilişkiye sahiptiler fakat daha sonraları Zeynep, İskender‘i Mesut adlı bir gençle aldatır. Zeynep eve geç gelmeye, İskender‘ e karşı ilgi göstermemeye başlar. Zaman içinde İskender buna katlanamaz ve boşanırlar. Böylece İskender ‘ in kadınlara karşı bir fobisi oluşur. Her kadını Zeynep gibi görür ve hiçbirine güvenemez.. Kendine, bir daha kimseyi sevmeyeceğine dair söz verir. İki sene sonra İskender başka bir yerde çalışmaya başlar. Çalıştığı ofiste yan masada çok güzel, çalışkan ve çekici bir kadın vardır. Gittikçe bu kadına karşı bir şeyler hissetmeye başlar fakat önceki deneyimi yüzünden uzun süre kendini engeller. Kadına karşı soğuk davranır, hatta bazen tersler ama bunları tamamen isteksiz olarak yapmaktadır. Kafasındaki düşünceler onu bir kadın düşmanına çevirir. Kadınları dünya için gereksiz görmeye başlar. Yan masada çalışan Belgin isimli güzel kız İskender’ e aşık olur ve onun garip tutumunu anlayamaz. İskender de zamanla içindeki sevgiye karşı koyamaz ve Belgin’ e hissettiklerini anlatır.
  3. KİTABIN ANA FİKRİ :
  Hayatta hiçbir zaman ön yargılı olmamalıyız.
  4. KİTAPTAKİ OLAYLARIN VE ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:
  İskender : Başarılı, insanlarla olan ilişkileri iyi, duygularıyla hareket eden, değişken fikirlere sahip olan orta ayşlı biri.
  Zeynep : Çekici, güzel, çalışkan, deli dolu, çapkın ve eğlenmeyi seven bir kişilik.
  Belgin : Genç, uzun boylu, iyi niytli, utangaç, duygularını tam yansıtamayan biri.
  Mesut : Yakışıklı, zengin, kibirli, insanları umursamayan bir kişilik.
  5. KİTAP HAKKINDA ŞAHSİ GÖRÜŞLER:
  Kitapta insanlar arasındaki ilişkiler son derece detaylı anlatılmış. Sürekli gelişen olumsuzluklar bazen okuyucuyu sıkabiliyor. Yazar, kişileri iyi tasvir etmiş ve olaylar akıcı bir şeklde ele almış.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aşıklar Yolunun Yolcuları Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 3. Ateş Gecesi Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 4. Aşk Yarışı Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 5. Asılacak Kadın Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 6. Aygır Fatma Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri