Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Menopoz dönemi ve dişler Menopoz döneminde diş bakımı nasıl olur Menopozun , kadın lar için biyolojik ve psikolojik olarak birçok değişimin yaşandığı zorlu bir dönem

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Menopoz döneminde diş bakımı nasıl olur

  Sponsorlu Bağlantılar

  Menopoz dönemi ve dişler
  Menopoz döneminde diş bakımı nasıl olur


  Menopozun, kadınlar için biyolojik ve psikolojik olarak birçok değişimin yaşandığı zorlu bir dönem olduğunu söyleyen uzmanlar, ağız ve diş sağlığının da menopoz döneminde en az psikoloji kadar etkili olduğunu belirtiyor. İşte menopoz döneminde diş bakımı için dikkat edilmesi gereken noktalar…

  Diş Hekimi Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, ağız ve diş sağlığının sürekliliğini sağlamak için yeterli bakımın şart olduğunu belirtti ve menopoz döneminde ağız-diş sağlığıyla ilgili bilgiler verdi.

  Dişlerinizi ihmal etmeyin

  Kadınlarda ağız-diş sağlığının menopoz, hamilelik, bebek emzirme ve mensturasyon dönemlerinde farklılıklar gösterdiğine dikkat çeken Dr. Kışlaoğlu, menopozda yaşanan psikolojik sorunlar nedeniyle uzunca bir süre profesyonel ağız bakımına ara verilmesinin, ağız sağlığı sorunlarının büyümesine neden olabileceğini vurguladı.

  Yaşa bağlı ve cerrahi işlem sonrası gelişen menopozla kadınlarda aşırı terleme, ciltte gerginlik, sıkıntı, saç dökülmesi, osteoporoz ve kalp damar hastalıkları riskinde artış gibi sorunların ortaya çıktığını belirten Kışlaoğlu, bu süreçte en çok ihmal edilen konunun ağız bölgesindeki sorunlar olduğunu söyledi.

  Menopozdaki değişiklikler

  Menopoz döneminde tat değişiklikleri, ağızda yanma hissi, tükürük akışında azalmaya bağlı ağız kuruluğu, sıcak veya soğuk yiyeceklere karşı aşırı hassasiyet ve en önemlisi çene kemiğinde ve dişi çevreleyen kemikte erimenin en belirgin değişiklikler olduğunu belirten Kışlaoğlu, menopoz döneminde normal diş bakımına devam edilmesi gerektiğini aktardı.

  Menopoz döneminde diş bakımı

  Günde 2 kez dişlerin düzenli fırçalanmasını ve aylık periyotlar halinde rutin diş hekimi kontrollerine gidilmesini öneren Kışlaoğlu, bu dönemde süt ve süt ürünleri tüketmenin ve şekerli gıdalardan kaçınmanın diş sağlığı açısından doğru olacağını sözlerine ekledi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Menopoz Nedir Erken Menopoz Nedenleri Nelerdir?
 3. Menopozun Tanımı Menopoz Nedir - Menopoz Teşhisi - Menopoz Tanımı
 4. Menopoz Döneminde Diş Yapısı Değişiyor
 5. menopoz hormon değerleri, menopoz hormon tedavisi, menopoz hormon testleri, menopoz nasıl
 6. Menopoz Döneminde Kalp Hastası Olmamak için İdeal Kilonuzu Koruyun
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri