Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Akupunktur ve Doğurganlık Akupunktur doğurganlığı artırırmı Stresin doğurganlığa etkisi Uzmanlarca hazırlanan yeni bir rapora göre , hamile kalmaya çalışan kadın lar akupunktur sayesinde doğru yolda

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Akupunktur ve Doğurganlık

  Sponsorlu Bağlantılar
  Akupunktur ve Doğurganlık
  Akupunktur doğurganlığı artırırmı
  Stresin doğurganlığa etkisi


  Uzmanlarca hazırlanan yeni bir rapora göre, hamile kalmaya çalışan kadınlar akupunktur sayesinde doğru yolda ilerleyebilirler. Akupunkturun kadınlarda doğurganlığa olan faydalarının tıp literatüründe incelendiği raporda bu eski tekniğin stresi azaltmaya, üreme organlarına olan kan akışını hızlandırmaya ve yumurtlama sürecini düzenlemeye yardımcı olduğu, böylece hamile kalmayı kolaylaştırdığı ortaya konuyor.

  Akupunktur en eski tedavi yöntemi

  Cornell Üniversitesi’nden araştırmaya başkanlık eden Dr. Raymond Chang’e göre hamile kalmaya çalışan kadınlar doğurganlığı artırıcı önlemler listesine akupunkturu da ekleyebilirler. Hamile kalmaya çalışanlar çok sayıda farklı teknik deniyorlar. Akupunktur bu bakımdan, etkisi kanıtlanmış, iyi bir seçenek’ teşkil ediyor.

  2000 yıldan daha uzun zaman önce Çin’de ortaya çıkan bu eski tedavi yöntemi vücudun belli bölümlerine ince iğnelerin saplanmasını içeriyor. Geleneksel Çin tıbbı teorisine göre bu noktalar vücudun içinden geçen enerji yollarına ya da meridyenlere bağlanıyor. Akupunktur bu doğal enerji akışının yumuşak bir biçimde gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

  Doğurganlığın en büyük düşmanı stres

  Batılı araştırmacılar akupunkturun beyinde yumurtlamayı etkileyen merkezler üzerinde etkili olabileceğini, aynı zamanda beyinde stresi azaltacak şekilde iş görebileceğini keşfettiler.

  Stres ve beyin doğurganlık üzerinde önemli rol oynayabilir. Çünkü stres kadının vücudunda yumurtlama işleminin tam anlamıyla gerçekleşmesini engelleyebilir. Stresten arınmış olmak da doğurganlığı artırır. Aşırı stres altında olan kadınların çoğu zaman adetten kesilmesi, çoğunlukla rahatlatıcı tatil dönemlerinde hamile kalınması da bunun bir kanıtı.


  alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kırsal Kesimde Doğurganlık Oranı Kentlere Göre Neden Daha Fazladır
 3. Akupunktur orucu bozar mı
 4. Türkiye'de Doğal Nüfus Artış Hızı (Doğurganlık Hızı)
 5. Doğurganlığı azaltan faktörler, doğurganlık dönemi, hamilelikte beslenme, doğurganlığı art
 6. Doğurganlık oranlarında düşüşün nedenleri nelerdir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri