Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kağıt hangi maddelerden yapılır bilgi Kağıt nasıl yapılır? Günlük hayatımızın neredeyse her alanında kullandığımız bir araçtır kağıt. Kitap , defter , gazete , harita ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 14      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kağıt hangi maddelerden yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kağıt hangi maddelerden yapılır bilgi

  Kağıt nasıl yapılır?

  Günlük hayatımızın neredeyse her alanında kullandığımız bir araçtır kağıt. Kitap, defter, gazete, harita, poster üretimi vb. bir çok alanda kullanırız. Bu önemli aracın buluşunu bir saray memuru olan Çin’li Tsai Lun yapmıştır.

  Kağıt, ağacın gövesindeki fiber adı verilen liflerden yapılır. Bu liflerin ince katmanlara ayrıştırılmasıyla selülöz elde edilir. Kısacası kağıdın öz maddesi selülözdür. Günlük yaşamda kullanılan hemen her kağıt odun lifinden üretilir. Ancak sağlam kağıtlar ve banknotların üretimi için uzun lifli saf selülözler kullanılır. Bu liflerde pamuk ve keten gibi bitkilerden elde edilir. Bazı özel kağıtlar ise selülöz ve lateks gibi maddelerin karıştırılmasıyla üretilir. Hatta sadece polyolefin gibi sentetikten elde edilmiş kağıtlarda vardır. Bunlar denizcilerin kullandığı suya dayanıklı, yıpranmayan haritalardır.

  Kullanılmış kağıtların içerisinde bulunan lifler sayesinde kağıtların geri dönüşümü mümkündür. Hem böylelikçe fazla ağaç kesimininde önüne geçilmiş olunur. Örneğin; Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl kullanılan kağıtların %50′si geri dönüştürülmektedir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bağlantı Kabloları Hangi Maddelerden Yapılır
 3. Bağlantı Kabloları Hangi Maddelerden Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir
 4. Bağlantı Kabloları Prizler Ve Fişler Hangi Maddelerden Yapılır
 5. Bağlantı Kabloları Hangi Maddelerden Oluşur
 6. Kağıt hangi ağaçtan yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri