Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kardeşlik haftası ile ilgili yazılar eklermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kardeşlik Haftası İle İlgili Açılış Konuşması Konuşma Metni Kardeşlik Haftası İle İlgili Kompozisyon Kardeşlik
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kardeşlik Haftası İle İlgili Yazılar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kardeşlik Haftası İle İlgili Yazılar

  Her yıl 28 nisan –4 mayıs tarihleri arası ‘Kardeşlik Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Kardeşlik Haftası'nı belirleyen faktörler, sevgi-saygı duygularını geliştirmektir.

  Kardeþlik Haftasý Ýle Ýlgili Yazýlar-karde-lik-haftas-.jpg

  Sevgi, sevmek ve sevilmek... Birbirini tamamlayan ne güzel sözcükler bunlar. Sevgiyi pozitif bir enerji yoğunluğu olarak tanımlayanlar var. Sevgi, ilişkilerde, insanın var olduğu günlerden günümüze kadar, gücünü koruyan bir olgudur. Yaşamak içgüdüsünün temelidir sevgi.
  Boşuna söylememişler, "Sevgi ya da aşk bir hazinedir, o en ağır öyküleri hafif, en karanlık günleri aydınlık yapar" diye. Leyla ile Mecnun öyküsünü anımsarsınız.

  Leyla hiç de güzel değilmiş. Mecnun'a sormuşlar:
  "Onca sıkıntı bunun için miydi?"
  Mecnun yanıtlamış:
  "Hayır gönlümdeki Leyla içindi!"

  Sevgi veya aşk.. Sözlüklerimize bakacak olursak, ister Yaradanın sevgisine yönelik olsun, ister canlı ve cansız varlıklara duyulan tutkulara, arzulara yönelik olsun, birbirine yakın kavramlardır bunlar. Din farkı olmaksızın inanç dünyasında, en yüce güzelliktir sevgi... Sevgi, Allah'ın insanlara bağışladığı duyguların en üstünüdür.

  Gönlünde ister kendini Yaratan'a, isterse Yaratan'ın yarattıklarına karşı sevgi duyan, başkalarının yararını, kendi çıkarlarından üstün tutan, gerektiğinde özveride ileri gidebilen, karşılık beklemeyen, bu niteliği, yaşamının bir simgesi olarak taşıyabilen kişi mutlu olur. Seven kimse, kendini sevdiğinde görmek ister. Kin ve isteri krizlerinden temizlenir. Sevdiğini hoş tutmaya, hoşlanmayacağı şeylerden sakınmaya çaba gösterir.

  Müslümanlıkta en büyük sevgi, bizi yaratan Allaha'dır. Sonra O'nun yarattığı bütün canlılara ve özellikle yaratıkların en onurlusu olan insanadır. Yunus Emre'nin "Yaratılanı hoş gör, Yaratan'da ötürü" felsefesi, Türk geleneğinin bir yansımadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri