Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

istanbulda gidilecek güzel yerler İstanbulda gezilecek yerler İstanbulda gezilecek mekanlar Bebek Sahili'nde Gezinti İstanbul'un en popüler ve lüks semtlerinden Bebek , sahili ile bir pazar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İstanbulda Gezilecek 10 Yer

  Sponsorlu Bağlantılar
  istanbulda gidilecek güzel yerler
  İstanbulda gezilecek yerler
  İstanbulda gezilecek mekanlar

  Bebek Sahili'nde Gezinti

  İstanbul'un en popüler ve lüks semtlerinden Bebek, sahili ile bir pazar sabahı yürüyüşü için muhteşem bir alternatif. Geceleri de şehir ışıklarıyla son derece hareketli olan Bebek Sahili'nde deniz kenarında balık yiyebilirsiniz.

  Aşiyan Yollarında Romantik Yürüyüş

  İstanbul'da Bebek ile Rumelihisarı arasındaki sırtlarda bulunan ve İstanbul Boğazı'na bakan Aşiyan'ın, şarkılara konu olan meşhur yollarında yürüyebilirsiniz. Deniz manzarasının tadını çıkartıp Aşiyan Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Ünlü Türk Şairi Tevfik Fikret`in 1906-1915 yılları arasında yaşadığı ev olan AŞİYAN'da Abdülhakhamit'e ait kişisel eşyalar, Tevfik Fikret'in odası, tablosu bulunuyor.

  Balat'ta Saltanat Kayığı

  İstanbul'un en eski semtlerinden birisi olan Balat'da Saltanat Kayığı'na binebilir, Zeyrek Bölgesini ve Bulgar Kilisesini görebilirsiniz.  Turkuazoo'da balıkları ve balık adamları izleyin

  İstanbul Esenler'de açılan Forum İstanbul Alışveriş Merkezi bu yıl içinde açtığı Turkuazoo ile oldukça ilgi çekti. Turkuazoo Türkiye'nin ilk akvaryumu olma özelliğini taşıyor. Forum İstanbul da ayrıca Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi...

  Sıcak iklimdeki ilk buz müzesi

  Forum İstanbul'da yapabileceğiniz bir diğer aktivite de Türkiye'nin ilk buz müzesini zyaret etmek. Soğuk iklime bağlı kalmayacak şekilde özel bir soğutma sistemi ile inşa edilen, yıl boyu açık kalmak üzere planlanan proje dünyada bir ilk olma özelliği de taşıyor.

  Çengelköy'de kahvaltı

  Çengelköy’ün çıtır simitçisi, sevimli İstanbul evleri, dar sokakları ve meşhur Çınaraltı Kahvesi Çengelköy'de uzun bir yürüyüş esnasında görebileceklerinizden.

  Çengelköy'deki Çınarlı Kahve'de de kahvaltınızı edebilirsiniz.


  Rumeli Feneri'nde Karadeniz

  Rumeli Feneri Avrupa yakasında İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'le birleştiği kuzey ucunda yer alan deniz feneridir. Karşısındaki Anadolu Feneri ile birleştiği çizgi İstanbul Limanı'nın kuzey sınırını oluşturmaktadır. Rumeli Feneri'nde Karadeniz'i izleyebilir, civardaki kafelerde oturabilir ya da Garipçe Köyü'nde oksijen depolayabilirsiniz.

  Türkiye'yi buraya sığdırdılar

  Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniaturk, toplam 60.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Miniaturk’te, 15.000 metrekare maket alanı, 40.000 metrekare yeşil ve açık alan, 3.500 metrekare kapalı alan, 2.000 metrekare havuz ve suyolu, 500 araçlık otopark yer almaktadır. Miniaturk’ün genel konseptine uygun olarak maket alanında ince tekstürlü çimler, bodurlaştırılmış bitkiler ve bonzailer kullanıldı. Maketlerin yerlerine alınmasının ardından çimler serildi ve bitkiler dikildi.

  Moda sahili bir başka

  “Kadıköy” denilince akla ilk önce o eşsiz güzelliğiyle sizi çeken Moda Sahili gelir. Geçmişte birçok köşklere ve yalılara ev sahipliği yapmış olan Moda Sahili şimdilerde kıyısını, çay bahçeleri ve apartmanlara bırakmış olsa da çekiciliğinden hiçbir şey eksiltmemiştir

  360 Derece Panoramik Müze

  Yine İstanbul'da farklı bir hafta sonu etkinliği olarak Topkapı'da açılan Panoramik Müze'yi gezebilirsiniz. 360 Derece Panoramik Müze İstanbul'un Fethinin en çetin geçtiği Topkapı'da bulunuyor. Panoramik Müze'de 1453'teki fetih ile ilgili yolculuğa çıkabilirsiniz.

  Eminönü'nde çarşı ve balık-ekmek

  Eminönü'nde asırlık Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısını gezebilrisiniz. Turistlerin uğrak yerlerinden birisi olan Eminönü'nde alışverişinizi yaptıktan sonra Galata Köprüsü'ne geçerek balık-ekmek yiyebilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İstanbulda Sevgiliyle Gezilecek Yerler
 3. İstanbulda Gezilecek Yerler Avrupa Yakası
 4. İstanbulda Gezilecek Yerler Listesi, istanbulun gezi mekanları
 5. İstanbulda Gezilecek Yerler Anadolu Yakası
 6. İstanbulda Anadolu Yakasında Gezilecek Yerler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri