Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ebû talib ve Hz. Hatice'nin vefatları Boykotun kalkması ile Peygamber imiz ve müslümanlar biraz rahat nefes aldılar. Fakat aradan çok geçmeden Peygamber imizin amcası Ebû

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ebû talib ve Hz. Hatice'nin vefatları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ebû talib ve Hz. Hatice'nin vefatları


  Boykotun kalkması ile Peygamberimiz ve müslümanlar biraz rahat nefes aldılar. Fakat aradan çok geçmeden Peygamberimizin amcası Ebû Talib, bir kaç gün sonra da hanımı Hz. Hatice vefat ettiler.

  Ebû Talib, Peygamberimizi öz evladı gibi sever ve korurdu. Hz. Hatice ise peygamberimize ilk inanan, en sıkıntılı zamanlarda O'nu teselli eden, yardımcı olan sadık ve vefakâr bir eş idi. Peygamberimiz, kendisine daima destek olan bu iki değerli varlığı kaybetmekten büyük üzüntü duydu. Bu sebepten bu yıla, üzüntülü yıl anlamına gelen "Hüzün yılı" denilmiştir.

  Ebû Talib ve Hz. Hatice'nin ölümünden sonra müşrikler, Peygamberimize eziyeti artırdılar. Bir gün sokaktan geçerken alçağın biri Peygamberimizin başına toprak atmış, Peygamberimiz o haliyle evine gitmişti. Kızı Hz. Fatıma babasını böyle görünce içi sızlamış ve üzerine atılan toprakları temizlerken ağlamıştı. Kızının ağladığını gören Peygamberimiz (s.a.s.) "Ağlama yavrum, Yüce Allah Babanı koruyacaktır" diyerek Allah'a olan güvenini dile getirmişti.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Ali ebi talib (hz ali) (r.a) Görmek
 3. Hatice Sultan Kimdir - Hatice Sultan Hakkında Bilgi
 4. Kanuninin Kardeşi Hatice sultan kimdir,pargalı ibrahimin karısı Hatice Sultan kimdir
 5. Hatice Şendil Kimdir, Hatice Şendil Hayatı, Hatice Şendil Biyografisi
 6. Müşriklerin Ebû Talib'e başvurmaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri