Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Üç Aylar ile ilgili Hutbe - Üç Aylar Hutbesi Üç Aylar ve Regaib Kandili Kıymetli Müslümanlar Hatalarımızdan ve günahlarımızdan uzaklaşıp , iyiliklere ve sevaplara ulaşmamıza
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Üç Aylar ile ilgili Hutbe - Üç Aylar Hutbesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Üç Aylar ile ilgili Hutbe - Üç Aylar Hutbesi  Üç Aylar ve Regaib Kandili


  Kıymetli Müslümanlar
  Hatalarımızdan ve günahlarımızdan uzaklaşıp, iyiliklere ve sevaplara ulaşmamıza vesile olabilecek Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan yeni bir üç aylar mevsimine kavuşmuş bulunmaktayız. Önümüzdeki Pazar günü Üç ayların başlangıcı olan Recebin ilk günü, Perşembe günü ise Recep ayının ilk Cuma gecesi olan mübarek Regaib Kandilidir.
  Üç aylar, kameri ayların yedincisi olan Receple başlayan, Şaban’la devam eden ve nihayetinde Ramazanla son bulan ayların toplu adıdır. Bu aylara kavuşmamız vesilesi ile Yüce Rabbimize hamdediyor, Efendimiz (s.a.s.)’e salât ve selam ediyoruz.

  Kıymetli Kardeşlerim
  Ebedi hayatımızı dünyada yaşadığımız şu kısa hayatımız belirleyecektir. Bu sebeple üç aylar denen mübarek ayları ve içerisinde bulunan kandil gecelerini olabildiğince iyi değerlendirmeliyiz. Üç aylar, Allah-u Teâlâ’nın üzerimize yağdırmış olduğu merhamet ve mağfiret yağmurlarından istifade etme vaktidir. Bu vakitler birlik ve beraberliğimizin en yüce mertebeye çıktığı sevgi ve muhabbetin aramızda yayıldığı, Yüce Rabbimizin “Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın.”(1) ayetine uygun bir yaşam şekli benimsediğimiz anlardır.

  Aziz Cemaatimiz
  Üç aylarda bütün Müslüman kardeşlerimiz için hayır duada bulunalım. Aramızdaki küslükleri sona erdirelim. Bu aylarda maddi imkânı olmayan kardeşlerimize ihtiyaçlarını gidermek suretiyle yardımcı olalım. Üç aylarda ve kandil gecelerinde Rabbimizi daha çok anmaya ve Sevgili Peygamberimize Salât-u Selamlar getirmeye özen gösterelim. Bu ayların feyiz ve bereketinden istifade ederek, sadece namaz kılmayı değil aynı zamanda namazımızı cemaatle kılmayı ahlak haline getirelim.
  Allah’ın razı olacağı, emirlerinin yerine getirildiği, yasaklarından kaçınıldığı ve insanlığa göndermiş olduğu son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’e uyulduğu takdirde ahiret hayatının Cennet olacağını unutmayalım.
  Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in duasıyla hutbemi sonlandırıyorum. “Allahım Recep ve Şaban'ı bize mübarek eyle ve bizi Ramazan'a kavuştur” (2)
  Bu vesile ile üç aylarınızı ve idrak edeceğimiz Regaib kandilini tebrik ediyor, başta Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasın Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
  Ahmet ÜNAL


  Erzincan İl Vaizi  (1) Al-i İmran, 3/103
  (2) Ahmed b. Hanbel, Müsned, I/259


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mevsimler ve Aylar Slaytı - Mevsimler ve Aylar ile ilgili PowerPoint Sunumu
 3. günler aylar ve yıllar ile ilgili yazı
 4. üç aylar ve regaib kandili hutbe
 5. Üç Aylar Hutbe
 6. Üç Aylar Orucu - Üç Aylarda Oruç Tutmak - Üç Aylar Orucu Nasıl Tutulur
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri