Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

çok thank beğendim ödevimde çok işe yaradı Paylaş Facebook Twitter Google
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 599      

 1. güneş
  Sponsorlu Bağlantılar


  Thumbs up Cevap: Alexander Graham Bell Hayatı Özet

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok thank beğendim ödevimde çok işe yaradı

  Paylaş Facebook Twitter Google

 2. Kayıtsız Üye

  çok iyi bir site ben 7. sınıf öğrencisiyim ingilizce olarak çevirdim ve çok işime yaradı


 3. Kayıtsız Üye

  çok teşekkür ederim kısa ve öz olmuş çok sağolun


 4. misafir

  Vallahi ödevime,müthiş uydu.sağol forumlord


 5. Kayıtsız Üye

  1876'da Telefonun icadı ile tanınan Alexander Graham Bell, 1847 de İskoçyada Edinburgh da doğdu. Ontario ya yerleşti, daha sonra Amerikaya, ve Boston'a yerleşti.

  Aslında Graham Bell, sağırların sessizliğini ortadan kaldırmaya çalışıyordu. Bunu başaramadı ama her gün yeni bir özelliğe kavuşan telefonla birbirinden kilometrelerce uzaktaki insanların birbirlerini duymalarını sağladı. Ünü kısa sürede yayılan Bell, Oxford Üniversitesi’ne konuk öğretmen olarak çağrıldı. İngiltere'de eline geçen Alman Hermann von Helmholz adlı bilginin işitme fizyolojisine ilişkin kitabını okudu. Müzik sesinin bir tel aracılığı ile aktarılabilineceği düşüncesi üzerinde yoğunlaştı. Bu sırada başka bilim adamları da bu konularda çalışmalar yürütüyordu. İlisha Gray bunlardan biriydi.

  Graham Bell belleklerde telefonun bulucusu olarak yer etse de adının öne çıkmadığı çalışmaları da vardı.

  Bunlardan biri büyük bir ilgi ile tüm dünyanın izlediği National Geographic dergisindeki yöneticiliğiydi. Yüzyirmi yıl önce silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan ABD Başkanı Garfield'ın bedenindeki kurşunların yerini belirlemede ilk kez kullandığı telefonik sonda, Röntgen'in X ışınları ile tanıyı geliştirilmesinde kullanıldı. Deniz ve hava taşımacılığı için projeler gerçekleştirdi.

  1893 yılında telefon ile ilgili gelişmeleri kaleme alan bir yazar gözlemini şöyle dile getirdi: "Şu anda duyabildiğimiz sanatçı ve şarkıcıları bir süre sonra insanlık görmeyi de başaracak."

  Bu sözler "televizyon" özlemi olarak yorumlanmasına karşın gelişen teknoloji görüntülü cep telefonlarını, internet üzerinden canlı yayınla iletişimi işaret ettiğini göstermektedir. Bilimkurgu severler ise "Uzay Yolu" filminden esinlenerek insanların ışınlanmalarından, insanların bulundukları yerde başka bir yerdeki olayı üç boyutlu olarak ekranlarda görerek ya da duyarak değil hissederek elde edeceği günleri tartışıyor.

  Sağırlığa karşı yürütülen savaşımın sonucu insanlık dünyasının sağırlığını gideren bir buluşu armağan eden Bell öldüğünde ona duyulan büyük saygı ve sevgiden ötürü soyadından yola çıkarak telefonu simgelemek için kırmızı "çan" resimleri kullanıldı...


 6. Kayıtsız Üye

  çok güzel canişko ödevimayaradı


 7. Kayıtsız Üye

  çok teşkkür ederim bilgi verici bir metin halinde yazmışsın ödevime yardımcı oldu fakat bn bir de gazete haberi bekliyordum ama çok güzl


 8. Misafir Üye

  çok güzel olmuşa tam bana uygun az ve öz hocamız bubun gibi bişe istemişti zaten


 9. elif alikli

  Cok yardimci.,cok guzel


 10. Adamın biri

  Saol süper birşey sayende ödev bitti


 11. kübra nur elmastaş

  Hazırlayan kisiye cok tesekkur ederim ödevime cok yardimci oldu


 12. Misafir Üye

  çok teşekkürler çok işime yaradı...


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri