Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Forum adminlerden rica etsem , Peygamber Efendimiz in , yemek yeme , zayıflık gibi konularındaki hadis lerini paylaşabilirler mi ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Zayıflama ve Diyetle İlgili Hadisler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Forum adminlerden rica etsem, Peygamber Efendimizin, yemek yeme, zayıflık gibi konularındaki hadislerini paylaşabilirler mi ?
  Zayıflama ve Diyetle İlgili nokta atışı Hadisler yok malesef, ancak sağlık ile ilgili bazı sözler buldum, bunlarında hadis olup olmadığını bilmiyorum.

  “Sizlerden her kim vücutça sağlıklı; canından ve malından korkusuz ve huzurlu; günlük yiyeceği de yanında olarak sabahlarsa, sanki dünyanın bütün nimetleri kendisinde toplanmış gibi olur.”

  “İnsanlar şu iki şeyde aldanmıştır; bunlar sağlık ve boş vakittir"

  “İnsanoğlu için tıka basa dolu mideden daha zararlısı yoktur.”

  “İnsanoğlu midesinden daha zararlı bir kap doldurmamıştır. İnsanoğluna belini doğrultacak üç lokma yeterlidir. Eğer ille de fazla yemek isterse karnının üçte birini yemeğe, üçte birini içmeye, üçte birini ise nefes alıp vermeye (havaya) ayırsın.”

  “İçinizde Allah’ın en nefret ettiği kişiler: Çok uyuyan, çok yiyen ve çok içen kimselerdir.”

  “Birçok hastalığın sebebi çok yemedir.”

  “Allah’a en sevimliniz az yiyenleriniz, vücutça da hafif olanlarınızdır.”

  “Allah’ı zikrederek ve namaz kılarak yediklerinizi eritiniz. Yemeği yedikten sonra uyumayınız. Zira kalbiniz kararır. Yemekten sonra ise çok hareket etmeyiniz, bunun zararını görürsünüz.”

  “Oruç tutun ki sıhhat bulasınız" 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  bundan 1 sene evvel 128 kiloydum. şu an 92 kiloyum ve kilo vermem devam ediyor. bu zaman içerisinde yaşadıklarımı ve deneyimlerimi www.herbal-diyet-beslenme.com adlı sitemde paylaşıyorum. değerli yorumlarınızı beklerim


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri