Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Umre Nedİr? Umre , belirli bir vakte bağlı olmaksızın usulüne göre ihrama girdikten sonra , tavaf ederek Kâbe’yi ziyaret etmek ve diğer bazı din i

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Umre nedir nasıl yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Umre Nedİr?

  Umre, belirli bir vakte bağlı olmaksızın usulüne göre ihrama girdikten sonra, tavaf ederek Kâbe’yi ziyaret etmek ve diğer bazı dini görevleri yerine getirmek suretiyle yapılan ibadettir.
  Hacca "Hacc-ı Ekber" (büyük hac) , umreye de "Hacc-ı Asgar" (küçük hac) denir.
  Umre kelimesi, ziyaret etmek anlamina gelmektedir. Dini bir terim olarak umre, "Belirli bir zamana bagli olmaksizin ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, Safa ile Merve arasinda sa’y yapmak ve tiras olup ihramdan çikmaktan” ibarettir.
  Umrenin iki farzi vardir: Ihram ve tavaf. Bunlardan ihram sart; tavaf, rükündür. Vacipleri ise sa’y ile tiras olup ihramdan çikmaktir. Ömürde bir defa umre yapmak sünnettir.
  Umrenİn Fazİletİ

  Umrenin pek çok fazileti vardir. Özellikle Ramazan ayinda yapilan umrenin sevabi pek çoktur. Hz. Peygamber umre hakkinda söyle buyurmaktadir : "Umre, diger bir umre ile arasindaki günahlari siler" "Ramazanda yapilan umrenin sevabi bir haccin sevabina denktir."
  Umrenin Zamanı

  Umre için belirli bir zaman yoktur. Her zaman yapilabilir. Ancak, Arefe günü sabahindan bayramin dördüncü günü aksamina kadar yapilmasi mekruh görülmüstür.
  Umrenİn YapiliŞI

  Umre yapmak isteyenler, gerekli hazirliklari yaptiktan ve iki rek’at ihram namazi kildiktan sonra, "Allah’im! Senin rizan için umre yapmak istiyorum. Bunu kolaylastir ve kabul eyle" diye niyet edip "telbiye" söyleyerek ihrama girerler. Bu sekilde ihrama girdikten sonra Kâbe’yi usulüne göre tavaf ederler. Nihayet Safa ile Merve arasinda sa’y yaptiktan sonra tiras olup ihramdan çikarlar. Böylece umre tamamlanmis olur. Umrenin ihramina, bu kitabin "Ihrama Girmek" konusunda belirtildigi sekilde girilir. Umrenin tavafi, sa’yi ve tiras olup ihramdan çikilmasi da yine bu kitabin, "Tavafin Yapilisi" ve "Sa’yin Yapilisi" ile "Tiras Olup Ihramdan Çikmak" konularinda tarif edildigi sekilde yapilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Umre nedir, umre ne demek
 3. Sir Ağda evde nasıl yapılır, Sir Ağda Yapımı, Sir Ağda Nedir Ve Nasıl Yapılır, İstenmeyen
 4. Photoshop ve imageready ile gif nasıl yapılır, Gif nasıl yapılır resimli anlatım
 5. Asasin Minor combo nasıl yapılır (tarifi)-Combo nasıl yapılır, knight online combo nasıl y
 6. İnternetten Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır - E- Kayıt Nasıl Yapılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri