Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sadece 5 Dakikada Işıl Işıl Günlük makyaj rutininizde birkaç değişiklik yaparak zaman kazanın. Üstelik bu öneriler sizi çok ışıltılı ve taze gösterecek. IŞILTILI CİLT Kolay

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sadece 5 Dakikada Işıl Işıl

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sadece 5 Dakikada Işıl Işıl  Günlük makyaj rutininizde birkaç değişiklik yaparak zaman kazanın. Üstelik bu öneriler sizi çok ışıltılı ve taze gösterecek.

  IŞILTILI CİLT

  Kolay makyaj teknikleriyle doğal ve canlı bir cilt yaratın.

  Adım 1: Baz kullanın

  Birçok kadının kullanmaya üşendiği ya da gereksiz gördüğü baz, aslında makyaj artistlerinin pürüzsüz cilt yaratmadaki sırrıdır. Nemlendirici özelliği olan bir baz seçin ve parmaklarınızı kullanarak dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Göz kenarlarınıza ve ince kırışıklara sürmemeye özen gösterin.

  Adım 2: Fondöteninizi karıştırın

  Makyaj artisti Çiğdem Yartaşı, fondöteninizi kullanmadan önce parlaklık veren nemlendirici bir kremle karıştırmanızı öneriyor. Yartaşı, bu yöntemle hem fondöteni inceltip daha doğal durmasını sağlanacağını hem de cildinize ekstra bir parlaklık kazandıracağını söylüyor.

  Adım 3: Fırça kullanın

  Fondöteni az miktarda avucunuza alın ve fırçayla karıştırıp yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. Yartaşı, eğer göz altlarınızda şişlik, morluk gibi problemler yoksa ayrıca bir kapatıcıya ihtiyacınız olmadığını söylüyor.

  Adım 4: Renklendirin

  Elmacık kemiklerinize eklediğiniz pembe tonlarında sedefli bir allık yüzünüze sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yetecektir. Yüzünüz yuvarlak ya da köşeliyse allık fırçanızın uzun ya da oval yüzlere göre daha büyük olması gerektiğini de unutmayın.

  Öneri: Canlı bir cilt için yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.


  KUSURSUZ DUDAKLAR

  Dudak parlatıcıları yerine sizi daha kadınsı gösterecek rujları deneyin.

  Adım 1: Nemlendirin

  Dudaklarınızın tazeliğini ve canlılığını korumak için nemlendiren ve enerji veren bir koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. Güneşin zararlı etkilerine karşı dudaklarınızı koruyan bir ürün seçmeye özen gösterin.

  Adım 2: Kalıcılık sağlayın

  Yartaşı, ruju uygulamadan dudaklara mutlaka az miktarda fondöten ya da kapatıcı sürmeyi öneriyor. "Hem rujun kendi rengi belirgin bir şekilde ortaya çıkacak hem de kalıcılığını daha uzun süre koruyacaktır," diyor Yartaşı.

  Adım 3: Dudakları çerçeveleyin

  "Mutlaka rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemi tercih edin," diyen Yartaşı, "Kalemle çekilmiş çizgi rujun dışarı taşmasına engel olacaktır," diye ekliyor.

  Adım 4: Ruj sürün

  Çiğdem Yartaşı kalemle şekli belirlenmiş dudaklara ruj sürerken fırça kullanmaya gerek olmadığını söylüyor. Sonbaharın tazeliğini ve canlılığını yakalamak için pembe tonlarında yumuşak ve kremsi yapılı rujları denemenizi öneriyor.

  Öneri: Rujdan önce peeling yapmayı deneyin.

  KISKANDIRAN GÖZLER

  Sadece yumuşak tonlarda bir far ile siyah maskaranın sihirli değneği sayesinde tüm gün göze çarpacaksınız.

  Adım 1: Far Sürün

  İlk olarak yumuşak bir farı tüm göze uygulayarak işe başlayın. Derinlik yaratmak için, açık bej tonlarında bir farı kaş altlarına gelmeyecek şekilde göz kapağına sürerek gölgelendirin.

  Adım 2: Eyeliner kullanın

  Yartaşı, "Üst kirpik diplerine uygulanan eye-liner, kirpiklerinizi daha dolgun ve hacimli gösterecektir," diyor. Eyeliner'ı uyguladıktan sonra fırçayla hafifçe dağıtırsanız daha da doğal duracaktır.

  Adım 3: Belirginleştirin

  Gözünüzün şeklini ortaya çıkarmak için koyu olmayan bir göz kalemiyle göz altlarına dıştan içe doğru yarım bir çizgi çekin. Çizgiyi kirpik diplerine olabildiğince yakın ve ince çekmeye gayret edin.

  Adım 4: Kirpikler fora

  Hacim veren maskarayı üst kirpiklere iki, alt kirpiklere bir kat sürerek makyajı tamamlayın. Yartaşı "Gündüz makyajında mutlaka kirpiklere dolgunluk kazandıran ama topak topak olmayan bir maskara tercih edin," diyor.

  Öneri: Bu yöntemi yeşil tonlarla uygulamayı deneyin.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Osman Nizamoğlu Munzur Dağı Işıl Işıl Işıldar Şarkı Sözü
 3. Osman Nizamoğlu Munzur Dağı Işıl Işıl Işıldar Sözleri
 4. 2018 Yılbaşı İçin Işıl Işıl Simli ojeler Simli Oje Renkleri
 5. Işıl Işıl Gelinlik Aksesuarları
 6. Yepyeni Işıl Işıl Kalp Gifleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri