Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hangi yüze hangi güneş gözlüğü yakışır? Mayo alışverişi kadar zor olan başka bir şey daha vardır ki , o da güneş gözlüğü alışverişidir. Güneş gözlüğü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hangi yüze hangi güneş gözlüğü yakışır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hangi yüze hangi güneş gözlüğü yakışır?  Mayo alışverişi kadar zor olan başka bir şey daha vardır ki, o da güneş gözlüğü alışverişidir. Güneş gözlüğü alırken neye dikkat etmelisiniz? Yüzünüzün şekli önemli mi?  Güneş gözlüğü en şık aksesuvarlardan birisidir. Hatta bir çok kadın için kıyafetinin tamamlayıcısıdır.

  Peki, güneş gözlüğü alırken neye dikkat edilmeli? Aslında burada önemli olan ilk koşul, yüzünüzün şeklidir. Gözlük seçerken, yüzünüzün şeklini esas almalısınız.


  Yuvarlak yüz  Yuvarlak yüzlerde çene ve yanaklar dikkat çeker. Tercih edilmesi gereken çerçeve, yüzden biraz daha geniş, düz çizgili veya köşeli çerçeveler olmalıdır. Böylece yüzünüzün yuvarlaklığı dengelenmiş olur.

  Asla yuvarlak çerçeveli ve küçük gözlükler kullanmayın.

  Kristen Dunst gibi koyu renkli ve köşeli çerçeveli gözlükleri kullanabilirsiniz.


  Oval yüz
  Oval yüz orantılıdır. Yüz biraz uzundur, çene hafif yuvarlaktır. Tercih edilmesi gereken çerçevenin boyutları yüze uygun olmalıdır. Orantılı her çerçeve bu yüze gider. Dkdörtgen şekilli gözlükler çok idealdir. Gözlüğün büyüklüğü elmacık kemiğinizi geçmemelidir.

  Jennifer Lopez gibi oval bir yüzünüz var ise şanslısınız, çünkü hemen hemen her gözlüğün yakışacağı bir yüz şeklidir.


  Üçgen yüz
  Üçgen yüzde, şakaklarda geniştir ve aşağıya doğru daralır. Çene dardır. Tercih edilmesi gereken çerçeve, yuvarlak hatlı kalın veya geniş gözlükler olmalıdır.

  Kalp şeklindeki yüzlerde dikkati geniş alından aşağı doğru çekmek için alt kısımlarında bir kıvrım ya da süs olan gözlükler uygun olur. Örneğin, Beyonce'nin gözlüğü dikkati daha çok dudaklarına çekmiş...  Kare yüz
  Kare yüzde çene ve elmacık kemikleri çıkıktır. Tercih edilmesi gereken çerçevenin genişliği en az yüzünüz kadar olmalıdır. Oval ve yuvarlak kıvrımlı gözlükler seçmelisiniz.

  Cildiniz açık tenli ise açık renkli çerçeveleri koyulara tercih edin. Jessica Simpson gibi...
  Uzun yüz
  Yüzünüz Sarah Jessica Parker'ınki gibi ince ve uzun ise -ki bu en zor gözlük yüzüdür- onu kısaltmak için büyük ve oval bir gözlüğü tercih edin, küçük gözlükler yüzü uzatır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Esmer Tenlilere Hangi Renk Oje Yakışır
 3. çikolata kahve saç rengi hangi tene yakışır
 4. Bir insana en çok hangi göz rengi yakışır
 5. bakır saç rengi hangi tene yakışır
 6. Hangi Yüz Rengine Hangi Saç Rengi, Yüze Göre Saç Rengi Nasıl Olmalıdır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri