Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Göz Altı Torbaları Hastalık Habercisidir ? Göz altı torbaları sadece güzelliğinizi engellemez , aynı zamanda hastalıkların da habercisidir! Göz çevresindeki deri , tek bir kas

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Göz Altı Torbaları Hastalık Habercisidir ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Göz Altı Torbaları Hastalık Habercisidir ?

  Göz altı torbaları sadece güzelliğinizi engellemez, aynı zamanda hastalıkların da habercisidir!  Göz çevresindeki deri, tek bir kas tarafından idare edilir. Bu yüzden son derece incedir. Bu yüzden, göz çevresi en çabuk hasar gören bölgemizdir.

  Yıllar içinde hassaslığını kaybeden göz çevresindeki deri, morluklar, sarkma gibi reaksiyonlarla kendini gösterir. Bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda, öncelikle beslenme biçiminizi dikkatle incelemelisiniz.

  Cildimizin kolajene olan ihtiyacını C vitamini karşılar. Bu sebepten dolayı, beslenmenizde en önemli öğelerden biri C vitaminidir.

  Gözaltında oluşan torbalar, tiroit sorunlarının da habercisi niteliği taşırlar.

  Tiroit bezinin yetersiz çalışmasının en göze çarpan etkilerinden biri de torbaların oluşmasıdır. Tiroit bezinin fazla veya yavaş çalışması konusunda sıkıntı duyarsanız, hemen doktora başvurun.

  Sabah gözaltlarınızdaki şişlikler fazlalaşıyorsa, yatış şeklinizde bir sıkıntı olabilir. Sabah uyandığınızda gözünüzün altındaki torbaları görmek istemiyorsanız, başınızın altına bir yastık daha koyun. Biraz yüksekte yatığınızda, yüzünüzde oluşan ödemleri indirebilirsiniz.

  Bazı kadınlarda, adet dönemlerinde gözaltı torbalarında artış olur. Bu durum vücudun genel olarak şişmesiyle ilgilidir.

  Göz torbaları, ödem ve yağ toplanması, göz çevresinde var olan tek kasın yorgunluğu gibi sebeplerden dolayı oluşur. Sebebi her ne olursa olsun, güzelliğimizi ciddi olarak etkiler. Yüz hatlarımızda aşağı doğru bir sarkma meydana gelir ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterir.

  Gözaltı torbalarını sadece yaşlanmaya bağlamak doğru olmaz. Bu durumu sağlık açısından değerlendirmelisiniz. Gözaltı torbalarının oluşumunu tetikleyen hastalıklar:

  Tiroit

  Aktif ve pasif sigara içimi

  Böbrek hastalıkları

  Kalp sorunları

  Büyüme hormonun eksikliği

  Vücutta oluşan toksikasyon

  Alerjiler

  Yüz kremleri

  Uyku ve dinlenme kalitesi

  Yorgunluk  Göz çevresindeki deri çok ince olduğundan, kolay çöker ve elastikiyeti zayıftır. Bu yüzden, sağlık sorunlarınızı yansıtır.  Göz altı torbalarında en başta gelen nedenlerden biri susuzluktur. Bu durumda su eksikliğinin nedenlerini araştırmanız gerekebilir. Diüretik ilaçlar bazen yardımcı olabilir. En iyi doğal diüretik C vitaminidir. C vitamini alımını arttırırsanız, hem vücudunuzdaki su düzensizliklerini önler, hem kolajen yapımına destek olursunuz.

  Gözlerimizin çevresindeki deriye büyük bir özen ve dikkatle bakmalıyız. Krem sürerken, makyaj temizlerken nazik olmalıyız. Göz çevresi için hazırlanan kremlerin genç yaşlardan itibaren kullanılması uygundur.
  Göz çevresi kremleri hypo-alerjik, dengeli PH sahip, en saf ve kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdır. Güneşten koruma faktörü içermeli, göz çevresindeki zayıf yağ dokusunu desteklemelidir.

  Bu kremleri alırken özellikle su bazlı ve güneşten koruyanlarını, yağlı olmayanını tercih etmelisiniz. Zorunlu olmadıkça suda akmayan makyaj ürünleri kullanmamalısınız.

  Yorgunluk, başlı başına göz altı torbaları ve mor harelerin oluşmasını sağlayan faktördür. Geceleri yeterli uyku almalı, bilgisayar ve televizyon ekranı karşısında çok uzun saatler geçirmemelisiniz. Bunların her biri gözlerinize inanılmaz yük bindirir ve kanlanmasına neden olur.

  Geleneksel tıp, vücudun toksinlerden arındırılması ile pek fazla ilgilenmez. Ancak detoks vücudu temizler, yaşamınızı tazeler. Vücudunuzun yaptığı bu tatilin hediyesi olarak, mor hareler ve torbalardan kurtulduğunuzu görürsünüz.

  Göz altı torbaları bazen yağ torbalarıdır, bazen gözaltındaki kasın yıllarca kullanımından oluşan bir şişliktir. Nedenlere bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri kullanılır. Operasyon, lipoliz enjeksiyonları, Botox, bazı göz egzersizleri, özel masajlar ve maskeler gibi…


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aşağıdaki Cümlelerde Altı Çizili Kelimelerin Eş Anlamlıları Yandadır. Altı Çizili Kelimele
 3. İdrardaki kan neyin habercisidir
 4. Altı kenarı ve altı köşesi olan çokgene ne denir?
 5. Göz altı torbaları nasıl önlenir, Göz altı torbalarını geçirmek için evde neler yapabiliri
 6. Göz Altı Torbaları Neyin İşaretidir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri