Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Baba Olmayı Engelleyen Faktörler Erkeklerde Kısırlık - Erkek infertilitesi - Mikroenjeksiyon Yöntemiyle Baba Olmak Düşük sperm sayısı , kötü sperm hareketi , sperm şeklinin (morfolojik)

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Baba Olmayı Engelleyen Faktörler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Baba Olmayı Engelleyen Faktörler
  Erkeklerde Kısırlık - Erkek infertilitesi - Mikroenjeksiyon Yöntemiyle Baba Olmak

  Düşük sperm sayısı, kötü sperm hareketi, sperm şeklinin (morfolojik) bozuk oluşu, hiç sperm olmaması, immünolojik nedenler, psikolojik nedenler, alkol, sigara, çevresel faktörler, beslenme alışkanlıklar.

  Uzmanlar uyarıyor: Tüm bunlar, birgün baba olmanıza engelleyecek faktörler olabilir.

  EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Dr. M. Hakan Özörnek, sıklıkla karşılaştıkları erkek kısırlığının süreçlerini, sebeplerini ve tedavi biçimlerini anlattı. Dr. Özörnek, bir çiftin bebek sahibi olamamasında % 40 oranında kadın, % 40 oranında ise erkek kısırlığına rastlandığını ve % 20′lik kısmı ise açıklanamayan ya da sebebi aşırı kilo, düzensiz beslenme gibi durumlara bağlı sebepler olduğunu belirtti.

  Dr. Özörnek’in açıkladığı tedavi süreçlerine göre, erkek kısırlığı durumunda hastanın öyküsünün çok dikkatli dinlenmesi gerekiyor. Yapılması gereken ilk test ise sperm analizi. Bu test sonucunda, meninin hacmi, bakterilerin varlığı, ön hücreleri, hareketi, sayısı, sperm enerjisini gösteren früktoz oranı, sperm kümelenmesi, yapısı ve hareketi gibi birçok özelliği ortaya çıkartılıyor.
  Dr. Özörnek, tıp teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde artık erkek kısırlığında da çok etkili sonuçlar alındığının önemine değindi. Eskiden ellerinde tedavi imkânı olarak sadece aşılama varken, şimdi tüp bebek ve tüp bebeğin ileri bir şekli olan mikroenjeksiyonun geliştirilmesi sayesinde hastaların çok büyük bir kısmının problemlerinin çözüldüğünü belirtiyor.

  Hatta eskiden “Senin çocuğun olmaz” denilen, menisinde hiç sperm hücresi bulunmayan ‘sıfır spermli’ hastaların dahi testislerinden parça alınarak ve bu parçadaki sperm hücresi ile eşinin yumurtasını dölleyerek çocuk sahibi olabildiğiri söyleyen Dr. Özörnek, erkek kısırlığı durumunda uygulanan en etkili çözüm olan bu yönteme mikroenjeksiyon yöntemi adı verildiğini ve en ağır infertilite vakalarında bile bu yöntem sayesinde başarı sağlandığını vurguluyor.


  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. iletişimi engelleyen faktörler nelerdir
 3. Evlilikte İletişimi engelleyen faktörler
 4. Isparta Veli Baba Sultan Türbesi ,Veli Baba Sultan Türbesi nerede,Veli Baba Sultan Türbesi
 5. Çanakkale Bayraklı Baba Türbesi ,Bayraklı Baba Türbesi nerede,Bayraklı Baba Türbesinin tar
 6. Aile nedir,ailenin önemi,Ailedeki normal iletişim ve etkileşimi engelleyen faktörler,Aile
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri