Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Engelli Araç Ithalatında Yeni Bir Değişiklik Yapıldı Muafiyetlerle ilgili Gümrük Genel Tebliğinde değişikliğe gidildi. Gümrük Müsteşarlığının değişikliğe ilişkin tebliği , Resmi Gazete´nin 18 Şubat 2006

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engelli Araç Ithalatında Yeni Bir Değişiklik Yapıldı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Engelli Araç Ithalatında Yeni Bir Değişiklik Yapıldı
  Muafiyetlerle ilgili Gümrük Genel Tebliğinde değişikliğe gidildi. Gümrük Müsteşarlığının değişikliğe ilişkin tebliği, Resmi Gazete´nin 18 Şubat 2006 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Değişiklik ile 18 Şubat 2000 tarihli ve 23968 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanan 2 seri No´lu Gümrük Genel Tebliğinde (muafiyetler), malul ve engellilerin kullanacağı ithal otomobilde Gümrük Vergisi muafiyetlerine ´bizzat engelli kişi tarafından kullanılamayan araçlar´ da eklendi.

  Komisyon karar verecekBuna göre, özel tertibatlı otomobil ile bizzat engelli kişi tarafından kullanılamayan araç ithalatı talebi Ankara Gümrükleri Başmüdürü veya yetki vereceği başmüdür yardımcısı başkanlığında, Ankara Naklihane ve Bedelsiz İthalat Gümrük Müdürü ile İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Engelliler Konfederasyonu temsilcilerinden oluşan bir heyet tarafından karara bağlanacak. Söz konusu heyet tarafından engelli ve malul kişinin ithal etmek istediği otomobilde bulunması gereken özel tertibat da belirlenecek. Heyet çalışmalarını Ankara Naklihane ve Bedelsiz İthalat Gümrük Müdürlüğünde yürütecek. Heyetin toplanacağı gün, ilgili engelli ve malul kişiler de anılan gümrükte hazır bulunacak. Binek otomobil ve engelli kişi tarafından kullanılamayan aracın ithaline ilişkin kararlar (müspet) komisyon tarafından oy birliği ile verilecek.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Engelli İnsanlar Kimlerdir, Engelli İnsan Kime Denir
 3. Engelli Bireyler,Engellilik Nedir Engelli Kime Denir?
 4. Engelli bakım maaşı, engelli bakım maaşı nasıl alınır, engelli bakım maaşını almak için ge
 5. Engellilik Nedir - Engelli Kime Denir - Engelli Ne Demek
 6. Arac Muayenesinde Dikkat Edilecek Hususlar, araç muayenesinde bilinmesi gerekenler, araç m
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri