Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

10-16 Mayıs Engelliler Haftanız Kutlu Olsun 10-16 Mayıs arası Engelliler Haftasıdır. Sakatlık insanlığın ortak sorunudur. Bu yüzden Sakatlar Haftası yalnız ülkemizde değil Birleşmiş Milletlere üye

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  10-16 Mayıs Engelliler Haftanız Kutlu Olsun

  Sponsorlu Bağlantılar
  10-16 Mayıs Engelliler Haftanız Kutlu Olsun


  10-16 Mayıs arası Engelliler Haftasıdır. Sakatlık insanlığın ortak sorunudur. Bu yüzden Sakatlar Haftası yalnız ülkemizde değil Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı zamanda değerlendirilir.
  Sakatlar Haftası boyunca; sakatlık sorunu, sakatlığın önlenmesi ve Engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün ayrı bir sakatlık konusu işlenir. Sakatları Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.
  Sakatlar Derneği, 10-16 Mayıs Sakatlar Haftası dolayısıyla 10 Mayıs, Çarşamba günü, saat 12.00’da Taksim’de bir yürüyüş düzenliyor.

  Hira Ayşe Özsoy

  Galatasaray Lisesi önünden başlayarak Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda bülten okunmasıyla bitecek olan yürüyüşe dileyen herkes katılabilecek. Sakatlar Derneği geleneksel yürüyüşü için, dernek şubeleri kendi il merkezlerinde aynı saatte aynı organizasyonları gerçekleştirecekler. Ayrıca 10 Mayıs, Çarşamba günü kamuda çalışan ancak yürüyüşe katılmak isteyenler için gerekli izinler dernek tarafından alınacak…

  İSÖM'den ENGELLİLER haftası etkinlikleri

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü İSÖM, 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasında çeşitli etkinlikler düzenleyecek.


  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü İSÖM, 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasında çeşitli etkinlikler düzenleyecek. İşte İSÖM’ün 10-16 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği Sakatlar Haftası etkinlikleri programı:


  10 Mayıs Pazar : Bakırköy Özgürlük Meydanı Zihinsel Özürlüler Gösterisi ve sergisi (13:00- 16:00)

  Bakırköy Özgürlük Meydanında zihinsel özürçocuklar tarafından yapılan resim ve el sanatlarından oluşan eserler (resim-takı tasarım-ebru-makrome v.s) sergilenecek. İSÖM Zihinsel Özürlüler Gösteri Sanatları Topluluğu İstanbullulara mehteran, koro ve solo şarkılar, sıra gecesi ekibi, halkoyunları ve davul gösterisi yapacak.


  11 Mayıs Pazartesi : Taksim İstiklal yürüyüşü ( 13:00 – 14:00 )


  “Sakatlar Haftası” etkinlikleri kapsamında İSÖM öncülüğünde düzenlenen “Dünya Özürlüler Günü Yürüyüşü” Galatasaray Lisesi önünden saat: 12.30’da başlayacak. İSÖM’e bağlı Özürlü Merkezlerindeki ailelerin ve özürçocukların katılacağı yürüyüşe, Milli Eğitime Bağlı Özürlü Okulları, İstanbul Valiliği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Özürlü Dernekleri ile diğer sivil toplum kuruluşlarından da katılım sağlanacak.


  Taksim Meydanı Atatürk Anıtı önünde son bulacak olan yürüyüşün ardından günün anlam ve önemini belirtmek amacıyla kısa bir tören düzenlenecek. Atatürk Anıtı önünde yapılacak kısa törende İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından basın bildirisi okunacak.


  12 Mayıs Salı : Balık tutma şenliği (10:30 – 13:30)


  İstanbullu Özürlü çocukların katılacağı “Balık Tutma Şenliği” Galata Köprüsü’nde düzenlenecek. Evlerinden servislerle Yeni Galata Köprüsü’ne getirilecek özürlüler, oltaları denize sallayarak hem balık tutmanın keyfini yaşayacak hem de stres atacak.


  13 Mayıs Çarşamba : Tekerlekli Sandalye Basketbol Gösteri Maçı

  Cemal Kamacı Spor Kompleksi 15.00-17.00

  Türk basketbolun ünlü isimleri bu sefer özürlü ve özürlü aileleri için basket atacak. Tekerlekli sandalyeyi kullanarak basketbol maçı yapacak olan yıldız oyunculara maçtan sonra plaket verilecek.


  14 Mayıs Perşembe : Taksim Zihinsel özürlüler sergi ve gösterisi ( 13:00 – 16:00 )
  Taksim Meydanında zihinsel özürçocuklar tarafından yapılan resim ve el sanatlarından oluşan eserler (resim-takı tasarım-ebru-makrome v.s) sergilenecek. İSÖM Zihinsel Özürlüler Gösteri Sanatları Topluluğu mehteran, halkoyunları ve davul gösterisiyle yapılacak.


  15 Mayıs Cuma : ‘Zihinsel Özürlü Sanat Gösterileri ( 15:00 – 17:00 )

  İSÖM Zihinsel Özürlüler Gösteri Sanatları Topluluğu mehteran, semazen, sıra gecesi, modern dans halkoyunları ve davul gösterisi yapılacak.


  16 Mayıs Cumartesi : Ampute futbol turnuvası finali ve Gösteri Maçı

  Çiroz Halı saha tesisleri 13:00 – 15:00
  İSÖM tarafında Florya Çiroz Halı Saha Tesislerinde düzenlenen Ampute Futbol Turnuvası Finali ve ünlü futbolcuların katılacağı gösteri maçı ile son bulacak. 9 takımın katıldığı Ampute Futbol Takımı ödülleri (plaket ve kupa) törenle sahiplerini bulacak.

  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 19 mayıs gençlik ve spor bayramınız kutlu olsun
 3. Alevforum Bayramınız kutlu olsun
 4. Doğum günün kutlu olsun mesajları
 5. Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun
 6. Engelliler Haftası (10-16 Mayıs) - Engelliler Haftası Hakkında Bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri