Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Örgüde simetrik arttırmalar SİMETRİK ARTTIRMA Çubuklu tek arttırma İlk verdiğimiz içten bir ilmek arttırma tekniğini izleyin: bir ilmeği önce düz normal olarak örün , sonra

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Örgüde simetrik arttırmalar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Örgüde simetrik arttırmalar
  SİMETRİK ARTTIRMA
  Çubuklu tek arttırma
  İlk verdiğimiz içten bir ilmek arttırma tekniğini izleyin: bir ilmeği önce düz normal olarak örün, sonra aynı ilmeği arkadan alarak dönük düz ilmek gibi bir kere daha örün. Simetrik olması için arttırmayı sıranın sağdan üçüncü ve sondan dördüncü ilmeklerinde yapın.


  İncili tek arttırma
  Bir ilmeği önce normal olarak düz örün, sonra bu ilmeği sol şişten boşaltmayıp yünü örgünün önüne getirerek aynı ilmeği bir kere de ters örün; sonra yünü tekrar örgünün arkasına alıp örmeğe devam edin. Arttırmanın simetrik olması için baştan üçüncü ilmeği önce düz, sonra ters, sondan üçüncü ilmeği ise önce ters, sonra düz örün.

  İlmek kaldırarak tek arttırma
  2 numaralı tekniği izleyin: önce sağ şişin ucuyla bir alt sıradaki ilmeği kaldırıp sol şişe takın ve düz örün, sonra şişin üstündeki ilmeği de düz örün. Alttaki ilmeği soldan da alabilirsiniz. Simetrik olması için arttırmayı, sağdan üçüncü ilmeği örmeden önce alt sıranın ilmeğini örerek ve -sondan üçüncü ilmeği ördükten sonra yine alt sıranın ilmeğini örerek yapın.

  Ortadan tek arttırma
  Sol şişteki ilmeği örmeden önce onun hemen altındaki, yani bir önceki sıradaki ilmeği, sonra da sol şişteki ilmeği normal olarak düz örün. Önce normal ilmeği, sonra alt sıradaki ilmeği de örebilirsiniz; o zaman alt sıradaki ilmeği örmedikçe normal ilmeği şişten boşaltmayın. Simetrik olması için, sağdan üçüncü ilmeği ördükten sonra önce alt ilmeği alarak ve sondan üçüncü ilmeği örmeden önce yine alt ilmeği alarak arttırın.

  Aradan tek arttırma
  3 numaralı tekniği izleyin sağ şişteki ilmeği sol şiştekine bağlayan yatay yünü sol şişin ucuyla kaldırın ve arkadan alarak dönük düz ilmek gibi örün. Simetrik olması için arttırmayı, sağdan üçüncü ilmekten sonraki yatay yünle sondan üçüncü ilmekten önceki yatay yün üstünde yapmalısınız.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Simetrik asimetrik ve merkezi denge ne demektir?
 3. Simetrik çokgenler hangileridir
 4. Örgüde çift arttırmalar
 5. örgüde ne ararsan
 6. Örgüde dikerek kapatmak
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri