Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Madde Döngüsünün Yararları Madde Döngüsünün Yararları Faydaları , Madde Döngüsünün Yararları Nelerdir MADDE DÖNGÜLERİNİN YARARLARI Tüm canlılar dünyanın yüzeyinde ya da yüzeye çok yakın ince

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Madde Döngüsünün Yararları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Madde Döngüsünün Yararları
  Madde Döngüsünün Yararları Faydaları,
  Madde Döngüsünün Yararları Nelerdir

  MADDE DÖNGÜLERİNİN YARARLARI

  Tüm canlılar dünyanın yüzeyinde ya da yüzeye çok yakın ince bir toprak katmanında yaşarlar ve güneş enerjisinin dışındaki gerekse-nimlerini bu katmanın içerdiği kaynaklardan karşılarlar. Eğer yaşa-mın sürmesi için gerekli olan suoksijen ve diğer maddeler sadece bir kez kullanılmış olsaydı hepsi şimdiye kadar tükenmiş olurdu.
  Doğanın tüm işlevlerinin çevrimler halinde düzenlenmiş olması bu işlevlerin sonsuza dek yinelenmesini sağlamaktadır.Havasutoprakbitkiler ve hayvanlar arasında sürekli bir alışveriş olması yeryüzünün tüm zenginliklerinin tekrar tekrar kullanılabilmesine ve böylelikle yaşamın sürmesine olanak verir.
  Su Döngüsü :

  Dünya üzerinde su döngüsü olmasaydı canlıların yaşama olanakları ortadan kalkardı.Örneğin;dünya üzerine ortalama olarak yılda 1000 mm yağış düşmektedir.Eğer su döngüsü olmasaydı bu miktar sadece 24 mm olacaktı.Çünkü havada buhar halinde tutulan su ancak 24 mm yağış verebilecek miktardadır.Bu nedenle ancak su döngüsüyle bir su damlacığının buharlaşması ve yağış halinde yer yüzüne düşmesi olayı yılda 40-42 kez tekrarlanarak yıllık ortalama 1000 mm yağış meydana getirebilmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Cemaatle Namaz Kılmanın Yararları Madde Madde
 3. Sürtünme Kuvvetinin Yararları Ve Zararları Madde Madde
 4. Emniyet Kemerinin Yararları Madde Madde
 5. Madde Döngüsünün Önemi, Madde Döngüsü
 6. Madde Döngüsünün Değişiminde İnsanın Rolü
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri