Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Berlin'den Potsdam'a nasıl gidilir? Eğer Berlin’de geçirecek birkaç gününüz varsa Potsdam’ın güzergahınız üzerinde olmasına dikkat e din . Berlin’in merkezinden kalkan trenle yaklaşık yarım saatte

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Berlin'den Potsdam'a nasıl gidilir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Berlin'den Potsdam'a nasıl gidilir?

  Eğer Berlin’de geçirecek birkaç gününüz varsa Potsdam’ın güzergahınız üzerinde olmasına dikkat edin. Berlin’in merkezinden kalkan trenle yaklaşık yarım saatte ulaşacağınız Prusya mahkemelerinin yazlık mekanı, günlük geziler için ideal bir rotadır. Potsdam’a gitmenin bir diğer yolu ise şehir merkezinden kalkan otobüslerdir.

  Potsdam kalabalığı için ipucu

  Turistlerin çoğu buraya sarayları görmeye gelir. Sans Souci bu saraylardan en ünlüsüdür. Eğer herhangi bir turda yer bulamadıysanız üzülmeyin. Yeni Saray, Cecilienhof ya da diğer küçük saraylar hem gerçekten görülmeye değer hem de daha az kalabalıktır.

  Beldenin kendisi de sarayları kadar çekicidir. Prusya, Fransız, Felemenk ve Rus mimarisi, başarılı Prusya yönetimi sayesinde kültürel bir çeşitlilik içinde harmanlanmıştır. Modern Alman restorasyon tekniklerinin yarattığı harikaları görmek için arka sokaklarda şöyle bir yürüyüşe çıkmanız iyi bir seçim olur.

  Restoran ve kafeler başlıca yürüyüş yolu olan Branderburg Straße üzerindedir. Ayrıca Film Müzesi’nin kafesinde vakit geçirirken Alman sinema tarihini inceleyebilirsiniz.

  Ulaşım

  Potsdam C bölgesinde bulunur ve beldeye, RE1 treniyle ya da S7 S-Bahn ile gidebilirsiniz. Gidiş geliş için kullanabileceğiniz günlük bilet 9 €’dur. Biletiniz ayrıca tüm yerel tramvaylarda ve otobüslerde de geçerlidir.

  Potsdam’a bisikletle gitmek de değişik bir fikir olabilir. Sarayları bisikletle gezmek sizi hem turist kalabalığından kurtarır hem de acele etmeden istediğiniz sarayı gezebilmenin rahatlığını yaşarsınız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Facebook' a Nasıl Gidilir
 3. Berlin'i otobüsle nasıl gezeriz?
 4. Berlin'de metroyu nasıl kullanabiliriz?
 5. Berlin Potsdam'ı nasıl gezebiliriz?
 6. Berlin havalimanlarından şehir merkezine nasıl gideriz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri